Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Schronisko Canis w Kruszewie szykuje się do wielkiego remontu

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Kilka miesięcy temu Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt Canis ogłosiło zbiórkę środków, aby wykonać remont schroniska - pierwszy od 20 lat. Udało się uzbierać ok. 65 tys. zł, ale w obliczu prac, które powinny zostać wykonane, było to stanowczo za mało. Na pomoc ruszyła fundacja Team Litewki założona przez posła Łukasza Litewkę (to też radny z Sosnowca, założyciel fundacji Team Litewka). W ciągu jednego dnia, dzięki pomocy tysięcy ludzi udało się uzbierać ponad 500 tys. złotych - kwotę potrzebną do przeprowadzenia remontu. Kwota ta została uzbierana w niedzielę, 14 stycznia 2024. Do dziś urosła do ponad 757 tys. złotych. I niebawem rusza wielki remont schroniska Canis w Kruszewie!

Co słychać?

Obecnie jest tworzony projekt i niedługo zostanie opublikowany. Zaczęły się prace nad ogrodzeniem — na ten moment nad podwyższaniem ogrodzenia wokół schroniska, ponieważ zmieniły się wymogi co do tej kwestii.
Dwa tygodnie temu zorganizowaliśmy akcję sprzątania pomieszczeń, z których dawniej schronisko nie mogło korzystać, a potem ciągle nie było czasu zrobić tam porządków. Dziękujemy wszystkim ochotnikom, którzy przyjechali — nie pamiętamy, kiedy przed schroniskiem stało tyle samochodów! W budynkach, które oczyszczaliśmy, konieczna jest wymiana dachu w tych budynkach, więc cieszymy się, że chociaż odrobinę uda się przyspieszyć ten proces. Teraz czekamy na lepsze warunki pogodowe i dogranie wszelkich formalności. Poza tym już wiemy, że w budynkach tych szykują się spore zmiany i naprawdę nie możemy się doczekać! Niedługo pokażemy Wam plany.
Dzięki udostępnieniu zbiórki o naszym schronisku usłyszała cała Polska, co przyczyniło się do większego zainteresowania! Dzięki udostępnieniu Pana Łukasza zostało adoptowane cztery psy, schronisko dostało budy, karmę

Wiemy, że nie możecie się doczekać co dalej! My też, ale musimy być cierpliwi. Poza tworzeniem projektu trwają rozmowy z ekipami remontowymi i fachowcami. Niektóre prace będą mogły ruszyć dopiero kiedy zima ustąpi. (...) Liczymy, że już w marcu remont ruszy pełną parą!

Na koncie zrzutki na remont schroniska Canis jest dziś ponad 757 tys. złotych.

Co, między innymi, jest do zrobienia?

  1. Budowa i wyposażenie budynku dla psów w trakcie leczenia - 100 000 zł
  2. Budowa izolatki dla szczeniaków - 30 000 zł
  3. Zwiększenie liczby wybiegów dla psów, ogrodzenie terenu wybiegów, a także wymiana części ogrodzenia wokół schroniska - 150 000 zł
  4. Zakup 40 nowych boksów (koszt jednego to ok. 3-4 tysięcy w zależności od wielkości) - 160 000 zł,
  5. Wymiana dachu w pomieszczeniach gospodarczych oraz wyremontowanie pomieszczeń socjalnych oraz łazienki - 60 000 zł,

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki