Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowi i pow. ostrowskim. Co się będzie działo 1.03.2024?

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano w Ostrowi, Wąsewie i Broku. Przeczytajcie szczegóły.

Brok

W piątek, 1 marca o godz. 10:30 pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych” usytuowanym przy trasie Brok - Małkinia Górna odbędzie się krótka uroczystość: modlitwa i złożenie kwiatów w imieniu całej społeczności lokalnej gminy Brok.

Wąsewo

O godz. 7:20 odbędzie się msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w parafii pw. Narodzenia NMP w Wąsewie. Po mszy, o godz. 8:15 w miejscowości Ruda zostanie odśpiewany hymn, a po okolicznościowych przemówieniach delegacja złoży kwiaty i zapali znicz przed obeliskiem.

Ostrów Mazowiecka

1 marca o godz. 11:45 nastąpi złożenie kwiatów przez delegacje władz samorządowych pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego, na placu przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. O godz. 12:00 odbędą się uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi (skrzyżowanie ul Dubois i 3 Maja) z udziałem posterunku honorowego Garnizonu Ostrów Mazowiecka: odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów. Następnie wszyscy udadzą się do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej na mszę w intencji Żołnierzy Wyklętych.

O godz. 17.00 w Muzeum Kresów I Ziemi Ostrowskiej przy ul. Lubiejewskiej 158 odbędzie się koncert patriotyczny z komentarzem historycznym. Wstęp wolny.

Ponadto, o godz. 9.00 na strzelnicy w Troszynie odbędzie się VII Turniej Strzelecki im. ppor. Aleksandra Kuleszy ps. "Krysia", "Sławek" dla młodzieży.

A tak było rok temu:

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki