MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci z gminy Płoniawy-Bramura uczą się...wędkować. Pierwsze zajęcia już za nimi

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W Gminnym Ośrodku Kultury w Płoniawach-Bramurze rozpoczęły się oryginalne warsztaty- z wędkowania. Okazuje się, że cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Prowadzą je członkowie Koła PZW nr 36 "Bolt" z Makowa Mazowieckiego.

15 kwietnia 2024 roku, w Gminny Ośrodek Kultury w Płoniawach-Bramurze odbyły się wyjątkowe zajęcia z dziećmi na temat podstaw wędkarstwa. Poprowadzili je członkowie Koła PZW nr 36 "Bolt" z Makowa Mazowieckiego: Michał Brejnakowski, Krzysztof Wawrzynowicz i Jan Kubaszewski.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość zgłębienia teoretycznych podstaw wędkarstwa oraz praktycznego zapoznania się z wyposażeniem, trzymając w ręku wędkę bat. To nie tylko pozwoliło im na bliższe zapoznanie się z narzędziami tego hobby, ale także na wzbudzenie ich ciekawości tym hobby

- podsumowuje zajęcia Koło PZW "Bolt"

Drugie zajęcia odbyły się w niedzielę 22.04.2024.

Spotkanie po raz kolejny poprowadzili instruktorzy z Koło PZW nr 36 "Bolt".

Podczas zajęć dzieci mogły posłuchać wykładu na temat gatunków ryb, zawodów wędkarskich i ciekawostek związanych z wędkarstwem. Dowiedziały się jakie są wymiary ochronne ryb, gdzie można łowić i jakie są warunki sprzyjające ich połowowi itp.
Na zajęciach praktycznych dzieci poznały m.in. wędki, haczyki, spławiki, przypony, przynęty nienaturalne. Instruktorzy zaznajomili dzieci m.in z wędką spinningową, na boczny trok, wędką spławikową. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak łowić "na bata" i jak taki zestaw przygotować. Przygotowany przez instruktorów zestaw miał długość 9 m i dla niektórych jego rozłożenie i złożenie było sporym wyzwaniem. Dzieci naprawdę świetnie sobie poradziły, mimo iż większość uczestników zajęć miała pierwszy raz do czynienia z wędką batową

- opisuje warsztaty dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Klaudia Olkowska. I dodaje, że zajęcia w Gminny Ośrodek Kultury mają być odskocznią od świata cyfryzacji i internetu.

Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie, o czym będzie informować Gminny Ośrodek Kultury w Płoniawach-Bramurze. Chętne osoby mogą dołączyć do grupy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki