MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Laskowiec. Budowa biblioteki ruszyła pełną parą. Będzie służyć mieszkańcom całej gminy. 18.04.2023

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Gmina Rzekuń uzyskała dofinansowanie ze środków z Instytutu Książki w wysokości blisko 1,3 mln zł na budowę filii bibliotecznej w Laskowcu. Ruszyła budowa.

Gmina Rzekuń uzyskała dofinansowanie ze środków z Instytutu Książki w wysokości blisko 1,3 mln zł na budowę filii bibliotecznej w Laskowcu.

Prace związane z budową biblioteki w msc. Laskowiec idą pełną parą. Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt i weszli pracownicy budowlani. Z dnia na dzień widać postępy robót.

Nowo budowana filia biblioteki w miejscowości Laskowiec stanowić będzie centrum dostępu do kultury i wiedzy, umożliwi rozwój i upowszechni wśród mieszkańców czytelnictwo, ale także stanowić będzie centrum integrujące społeczność lokalną oraz stworzy warunki dla zwiększania udziału w kulturze różnych grup wiekowych. Będzie to wyjątkowy budynek, który będzie miejscem ogólnodostępnym dla mieszkańców. Umożliwi organizowanie zajęć bibliotecznych, edukacyjnych, informatycznych, plastycznych, warsztatów artystycznych i spotkań społeczności wiejskie

j- zapewnia wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

W ramach inwestycji powstanie parterowy, niepodpiwniczony i energooszczędny budynek. Biblioteka będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Wydzielona w nim zostanie przestronna sala z miejscem na wypożyczalnię i czytelnię, pomieszczenie przeznaczone do aktywnej pracy z dziećmi, pomieszczenie przeznaczone do aktywnej pracy z seniorami, pomieszczenie przeznaczone na pracownię i czytelnię komputerową, z wyposażeniem dostosowanym do stanowisk komputerowych, pomieszczenie socjalne, gospodarcze, pomieszczenie techniczne i taras.

Nowy budynek stworzy też możliwości wzbogacenia księgozbioru o nowe, oczekiwane pozycje, czy prasę.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki