MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Zarębach Kościelnych. Uroczystość odbyła się w Centrum Aktywności Kulturalnej 10.03.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 7 lat
Podwójne (a nawet potrójne!) święto obchodzono dziś w Zarębach Kościelnych. W niedzielne popołudnie 10 marca w Centrum Aktywności Kulturalnej zorganizowano gminny Dzień Kobiet oraz Dzień Sołtysa. 10 marca przypada także Dzień Mężczyzn.

8 marca świętujemy Dzień Kobiet, a 11 marca - Dzień Sołtysa. Gminne obchody obu świąt w Zarębach Kościelnych zorganizowano 10 marca. A tego dnia - o czym przypomniała wójt gminy Urszula Wołosiewicz - wypada Dzień Mężczyzn.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Aktywności Kulturalnej, a rozpoczęła je dyrektor CAK Elwira Krupa, która odczytała wiersz Juliana Tuwima pt. "Ewa" oraz w kilku słowach zapowiedziała to, co będzie działo się na scenie. Następnie wójt gminy powitała gości.

Cieszę się, że jest cała sala ludzi, bo to utwierdza mnie w przekonaniu, że warto przygotowywać takie uroczystości, że chcecie się spotykać, że chcecie spędzić razem to święto. Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca, ale dzisiaj, 10 marca - choć jest to może mniej popularne święto - obchodzi się Dzień Mężczyzn. Witamy bardzo serdecznie wszystkich mężczyzn: bez was panowie, my, kobiety, nie poradziłybyśmy sobie. A wy bez nas. (...) Wszystkim wam życzę dużo zdrówka, pomyślności na każdy dzień, wszelkiego dobra, niech każdy dzień będzie dla was spełnieniem waszych oczekiwań, marzeń. Tego wszystkiego wam życzę.

- mówiła Urszula Wołosiewicz.

Po wystąpieniu wójt rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu absolwentki i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych i oraz gminnych zespołów muzycznych. Uczniowie zaprezentowali się w występach tanecznych, wokalnych i instrumentalnych, a nawet odegrali zabawny skecz kabaretu Smile "Tłumacz języka kobiecego". Przed publicznością wystąpiły również zespoły: "Zapominajka" z Zarąb Kościelnych, "Retro - Babskie Granie" z Kępistych-Borowych i "Kwiaty Polskie" z Chmielewa.

Po występach Urszula Wołosiewicz zaprosiła każdego sołtysa na scenę i wręczyła podziękowanie: "za współpracę i wielkie zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności".

Życzenia sołtysom złożyła wójt gminy, a także radna Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka Justyna Pętkowska i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Winiarski.

Świętowanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki