MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Kobiet Stowarzyszenia "Kobiety wspierają Kobiety" w Ekonomiku w Ostrowi Mazowieckiej

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W piątek, 8 marca w sali gimnastycznej ostrowskiego Zespołu Szkół nr 2 zorganizowano konferencję pn. "Kobiety są wyjątkowe". Podczas konferencji kobiety reprezentujące różne zawody i różne aktywności społeczne dzieliły się swoim doświadczeniem z uczestniczkami spotkania.

Na początku konferencji Dorota Subda - prezes stowarzyszenia, opowiedziała o idei organizacji konferencji oraz o działalności stowarzyszenia "Kobiety wspierają Kobiety". Celem konferencji było zaprezentowanie przez osoby wykonujące różne zawody i różne aktywności społeczne swojego doświadczenia i spostrzeżeń oraz zainspirowanie innych pań do pozytywnych zmian. Dlatego też do panelu dyskusyjnego zaproszono panie zajmujące się m.in. zdrowiem (fizycznym i psychicznym), sportem, urodą, a także pracą na kierowniczych stanowiskach.

Drogie panie, z okazji waszego - naszego święta, przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, sił niezbędnych do realizacji zamierzeń i wielu wspaniałych ludzi wokół, którzy zainspirują was i wesprą w dążeniu do realizacji marzeń. Wszystkiego dobrego

- zwróciła się do wszystkich Dorota Subda.

Następnie honorowa członkini stowarzyszenia, posłanka Maria Koc zwróciła uwagę, że takie konferencje są bardzo potrzebne, bo inspirują, budują, dodają sił oraz utwierdzają nas w przekonaniu, że "możemy dużo". Podkreśliła, jak ważne jest to, aby zachować równowagę między pracą zawodową a życiem prywatnym - rodziną.

Wydaje mi się, że my, Polki tę równowagę potrafimy zachować. Ale mamy też duże wsparcie ze strony panów - trzeba powiedzieć, że w Polsce mężczyźni są szarmanccy i kulturalni

- mówiła Maria Koc.

Przed uczestnikami konferencji wystąpiła również prezes Banku Spółdzielczego Monika Tymińska. Monika Tymińska jest pierwszą kobietą na stanowisku prezesa ostrowskiego banku (mimo że bank ten ma już 125 lat). Następnie głos zabrał starosta ostrowski Zbigniew Chrupek i dyrektor szkoły Bogusław Konrad.

W dalszej części konferencji odbył się panel dyskusyjny. W panelu wzięły udział m.in. Elżbieta Marcinkowska - ginekolog położnik, Joanna Kukwa - kierowniczka oddziału chorób wewnętrznych, psycholog Bożena Cęcelewska-Bielecka oraz Milena Kozłowska - nauczycielka wychowania fizycznego. W kolejnych rozmowach swoim doświadczeniem podzieliły się wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, animatorka kultury Dominika Potomska-Pecura oraz kosmetolog Aleksandra Zawisza-Wiśniewska i Sylwia Zakrzewska-Anucińska - dyrektor ds. współpracy zrzeszeniowej.

Rozmowy dotyczyły bardzo ważnych, a często zaniedbywanych przez kobiety spraw: zdrowia fizycznego i psychicznego, badań profilaktycznych, które powinny być wykonywane cyklicznie (m.in. morfologia krwi, badanie poziomu glukozy, lipidogram, hormony tarczycy, cytologia, badanie moczu i mammografia) oraz kondycji fizycznej. Poruszono również problem kobiet, które często biorą na swoje barki zbyt dużo co przekłada się na zmęczenie, stres i nadwagę.

Podczas panelu dyskusyjnego rozmówczynie podzieliły się również swoim doświadczeniem w zajmowaniu kierowniczych stanowisk i powiedziały, z jakimi problemami spotykają się w swojej pracy, a także jak udaje im się zachować balans miedzy życiem prywatnym i zawodowym. Gościem specjalnym konferencji była Marzena Kawa, dziennikarka, która namawiała do walki o swoje marzenia.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie "Kobiety wspierają Kobiety", a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Rozmowy z gośćmi prowadziły nauczycielki Ekonomika, a uczniowie szkoły zajęli się oprawą muzyczną spotkania. Ponadto, każda kobieta, która przekroczyła próg sali gimnastycznej, otrzymywała z rąk uczniów różę oraz los, który brał udział w losowaniu upominków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki