MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczepienia przeciwko COVID-19 w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej. Ile osób się zaszczepiło?

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Fot. PSSE w Ostrowi Mazowieckiej
Na ostatniej, 32. sesji rady powiatu dyrektor Artur Wnuk poinformował radnych o aktualnym stanie organizacji szczepień przeciw COVID-19 w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Jako szpital węzłowy realizujemy szczepienia w naszej przychodni przy ulicy Okrzei. Szczepienia idą bardzo sprawnie: odbywają się we wszystkie dni tygodnia, praktycznie od poniedziałku do niedzieli. Do tej pory, do 24 lutego zaszczepiliśmy ponad 2 tys. osób szczepionką Pfizer, 300 osób szczepionką Moderna i od 14 lutego szczepimy szczepionką AstraZeneca. Te ostatnie dotyczą przede wszystkim nauczycieli i do tej pory skorzystało z niej 280 osób. Natomiast w sobotę i niedzielę (27 i 28 lutego) zaszczepimy kolejne 200 osób. Będą to pierwsze dawki, a kolejne będą po ok 10-12 dniach. W chwili obecnej Pfizerem i Moderną szczepimy pacjentów z etapu pierwszego, czyli przede wszystkim seniorów 80+ i 70+.

- mówił Artur Wnuk.

Dyrektor szpitala powiedział, że szczepienia idą sprawnie, ale bardzo dużo zależy od ilości dostarczonych szczepionek.

Radny Władysław Krzyżanowski zwrócił uwagę, że informacja przedstawiona przez dyrektora nie obrazuje stanu szczepień dla całego powiatu, ponieważ to tylko dane z jednego ośrodka zdrowia, a nie ze wszystkich punktów szczepień.

Zwrócił się do starosty o porozumienie się z innymi ośrodkami i przygotowanie informacji ze szczepień dla całego powiatu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki