MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Ostrowi Mazowieckiej 10.05.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej odbyły się 10 maja w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Były występy artystyczne, przemówienia, kwiaty i podziękowania, a także tort.

Podczas Powiatowych Obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej pod adresem położnych, pielęgniarek (i pielęgniarzy) padło wiele ciepłych słów i podziękowań. Podziękowania za ciężką pracę oraz życzenia złożyli m.in. starosta ostrowski Jerzy Bauer, burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Hubert Betlejewski, Rafał Kowalczyk - radny sejmiku województwa mazowieckiego oraz dyrektor ostrowskiego szpitala Artur Wnuk.

(...) Drogie panie, drodzy panowie: wielkie słowa uznania i wdzięczności. Dzisiaj kieruję te słowa wdzięczności nie tylko jako starosta, ale przede wszystkim jako człowiek, któremu też udzielaliście pomocy, udzielaliście pomocy moim dzieciom, moim rodzicom i moim dziadkom. Jesteśmy wam ogromnie wdzięczni za każdy dobry dzień, dobre słowo czy uśmiech. A przecież wiemy, że tak jak wszyscy też się męczycie, macie lepsze i gorsze dni, bywa że jesteście jak każdy człowiek po prostu - przepraszam za określenie - "wkurzeni". A trzeba iść i pomagać. Za to wielkie codzienne dzieło, za to podtrzymywanie i ratowanie życia kierujemy do państwa słowa podziękowania i wielkiej wdzięczności

- mówił starosta ostrowski.

Pielęgniarki i położne otrzymały z rąk starosty i przewodniczącej Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, Doroty Subdy kwiaty i podziękowania.

Drogie panie życzę wam w dzisiejszym dniu, żebyście z tym uśmiechem zawsze potrafiły nieść pomoc potrzebującym, żebyście potrafiły przekazywać swoją wiedzę waszym młodszym koleżankom i kolegom. (...) Żebyście zawsze potrafiły być dumne z tego co robicie. Bardzo wam gratuluję tego co robicie i za to wam dziękuję

- składał życzenia dyrektor szpitala Artur Wnuk.

Wśród wielu wystąpień nie mogło zabraknąć przemówienia naczelnej pielęgniarki Danuty Jabłonki oraz Małgorzaty Podbielskiej - położnej oddziałowej oddziału ginekologiczno-położniczego.

Po przemówieniach okolicznościowych oraz występach muzycznych w wykonaniu uczniów, wszyscy uczestnicy spotkania wykonali pamiątkowe zdjęcie i zjedli pyszny tort.

Wśród gości byli także m.in. Janusz Grzegorczyk - przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce oraz Renata Murach - wiceprzewodnicząca OIPiP w Ostrołęce, a także Roman Malicki - członek Zarządu Powiatu, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Bogusław Konrad i przedstawiciele władz gmin z terenu powiatu ostrwoskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki