MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowi Mazowieckiej

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Miasto Ostrów Mazowiecka
Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody laureatom konkursu "V Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii" pod honorowym patronatem burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka oraz konkursu "Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej".

W dniu 8 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej obchodziła XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Uroczystość odbyła się w Starej Elektrowni. Była to okazja do podziękowań oraz refleksji nad rolą i znaczeniem bibliotek w naszym życiu.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jolanta Andruszkiewicz w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na kluczową rolę, jaką pełnią biblioteki, a także przedstawiła szeroki zakres działań i inicjatyw podejmowanych przez ostrowską placówkę.

Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele władz miasta, władz powiatu oraz gmin z pow. ostrowskiego. Zabierając głos burmistrz podkreślił, że pomimo postępu technologicznego, biblioteki nadal pełnią kluczową rolę jako miejsca, gdzie ludzie mogą spotkać się z książkami, rozmawiać o literaturze i korzystać z różnorodnych usług kulturalnych, co w dużej mierze zawdzięczamy właśnie wynalazkowi Gutenberga.

W trakcie obchodów prof. Jadwiga Sadowska zaprezentowała najnowszą publikację "Życie codzienne, zwyczaje, oświata i kultura na ziemi ostrowskiej", a dr Władysław Krzyżanowski przekazał Miejskiej Bibliotece Publicznej zapiski Marii Kwiecińskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki