MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Ostrowi Mazowieckiej. Wiemy, kto będzie reprezentował powiat w wojewódzkim etapie konkursu

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
PSSE Ostrów Mazowiecka
W czwartek 10.05.2024 w Ostrowi Mazowieckiej odbył się powiatowy etap 31. edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Głównym założeniem festiwalu jest motywowanie dzieci i młodzieży do pozytywnego myślenia o zdrowiu, propagowanie zasad i idei dotyczących szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, profilaktyki antytytoniowej oraz profilaktyki innych nałogów, higieny osobistej, higieny jamy ustnej i bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa na drodze oraz ochrony środowiska i ekologii.

Zmagania festiwalowe, zgodnie z założeniami regulaminowymi, odbywają się w etapach: powiatowym i wojewódzkim w kategoriach wiekowych: przedszkola (tylko etap powiatowy), szkoły podstawowe klasy I-V i VI-VIII.

Do ostrowskiej edycji festiwalu zgłosiły się przedszkola oraz szkoły podstawowe z miasta i terenu powiatu ostrowskiego. Tematyka prezentowanych piosenek obejmowała zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, profilaktykę nałogów, higienę osobistą. Wśród dzieci i młodzieży można było dostrzec prawdziwe talenty estradowe. Nie zabrakło również barwnych i pomysłowych kostiumów.

Powiat ostrowski w wojewódzkim etapie konkursu w kategorii klas I-V reprezentować będzie:

  • zespół ze Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie w składzie: Julia Biała, Maja Cholewicka, Hubert Godlewski, Nina Koc, Amelia Majewska, Julian Moczydłowski, Zuzanna Sokołowska, Szymon Szaflicki, Sonia Wyszomirska, Bartłomiej Zaremba.
  • W kategorii klas VI-VIII solistka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych - Natalia Traczyk.

Etap wojewódzki festiwalu odbędzie się 6 czerwca w Siedlcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki