MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strajk nauczycieli 2019. Oficjalne oświadczenie ostrołęckiego Związku Nauczycielstwa Polskiego

Piotr Ossowski
Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia. Większość ostrołęckich placówek oświatowych świeciła dziś pustkami. Mamy oficjalny komentarz szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce.

Strajk nauczycieli. Oświadczenie ZNP

Po pierwszym dniu strajku otrzymaliśmy oficjalne oświadcznie Roberta Chorowicza, szefa ostrołęckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Publikujemy je w całości.

Oświadczenie
W imieniu Oddziału Powiatowego ZNP w Ostrołęce informuję, ze w pierwszym dniu strajku zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniu 8 kwietnia 2019r. z terenu Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego wzięło udział 58 szkół i placówek oświatowych, co stanowi niemal 60% ogółu placówek prowadzonych przez samorządy oraz ponad 80% placówek, w których jesteśmy uprawnieni do prowadzenia sporu zbiorowego.
Oddziały ZNP w Makowie Mazowieckim, Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowa poinformowały że, odsetek strajkujących placówek na ich terenie jest ok. 10% - 15% wyższy.
Protest charakteryzuje się licznym udziałem strajkujących pracowników, przede wszystkim niezrzeszonych w związkach zawodowych (są placówki gdzie do pracy zgłosili się pojedynczy pracownicy), stał się więc powszechnym protestem pracowników oświaty w celu uzyskania godnej zapłaty za trudną pracę.
„…Niechaj łączą się rozbici, bo w jedności siła jest …” głosi tekst „Pieśni Związkowej ZNP”.
Dziękuję wszystkim za okazanie takiej jedności w dążeniu do poprawy wynagrodzeń w oświacie. Dziękuję za gotowość do wielodniowego strajkowania.
Robert Chorowicz
Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Ostrołęce

Strajk nauczycieli 2019 w naszym regionie - Ostrołęka, Maków...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki