MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radny Marek Kukiełka bez rekomendacji Zarządu Powiatowego Nowej Lewicy. Rekomendację cofnięto na posiedzeniu 15.05.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
archiwum TO, M. Jaroszewska
Na ostatniej, trzeciej sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka odczytane zostało pismo podpisane przez przewodniczącego Zarządu Rady Powiatowej Nowej Lewicy, Krzysztofa Kołodziejczyka o cofnięciu rekomendacji radnemu rady miasta Markowi Kukiełce - członkowi Nowej Lewicy.

Stanowisko Zarządu Rady Powiatowej Nowej Lewicy zostało odczytane na III sesji rady miasta, która odbyła się 22 maja, przez radnego Nowej Lewicy Marka Kukiełkę. Pismo zostało skierowane do burmistrza, przewodniczącego rady miasta oraz radnych i mieszkańców miasta:

Zarząd Powiatowy Nowej Lewicy w Ostrowi Mazowieckiej przeanalizował z uwagą zdarzenia, które miały miejsce na posiedzeniu rady w dniu 13.05.2024 roku. Na posiedzeniu tym, wbrew wcześniejszym zapewnieniom ze strony władz powiatowych Koalicji Obywatelskiej nastąpił fakt utworzenia egzotycznej koalicji w Radzie Miasta Ostrów Mazowiecka - koalicji Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością. Koalicji dla nas - Lewicy - niezrozumiałej. Nie dlatego połączyliśmy siły w ramach Koalicji Obywatelskiej z Lewicą, aby po wyborach nastąpił mariaż KO z PiS-em.

Do wyborów szliśmy z przesłaniem, aby odsunąć w Ostrowi PiS od władzy. Tego samego zdania była zdecydowana większość wyborców dając temu wyraz w dniu głosowania 7 kwietnia 2024 roku, a następnie w dniu 21 kwietnia 2024 roku wybierając na burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka, pana Huberta Betlejewskiego.(...)

Nas - Lewicy - na to nie stać, aby być niewiarygodnym. O tym mówią ludzie, którzy głosowali na listy Koalicji Obywatelskiej, na których byli też członkowie Lewicy, których rekomendowaliśmy w myśl zasady nie marnowania ani jednego głosu. Niestety, z przykrością stwierdzamy, że się zawiedliśmy.

Dalej, w piśmie zawarto informację, że na posiedzeniu Zarządu Powiatowego Nowej Lewicy, po konsultacji z członkami partii, podjęto uchwałę, aby wycofać rekomendację "koledze radnemu Rady Miasta, członkowi Nowej Lewicy, Markowi Kukiełce funkcjonowania w Radzie Miasta Ostrów Mazowiecka w takiej konfiguracji większościowej, w której pakiet decyzyjny, w każdej uchwale Rady Miasta będą mieli radni PiS-u".

Co to oznacza?

Marek Kukiełka nadal jest radnym i członkiem Nowej Lewicy, ale wszystkie decyzje (w obecnej konfiguracji) podejmuje bez rekomendacji partii.

Po odczytaniu pisma przez radnego Kukiełkę przewodniczący rady miasta Łukasz Chojnowski (KO) podkreślił, że nie ma żadnej koalicji, natomiast radny Krzysztof Laska (który startował z listy PiS) powiedział, że będzie popierał każdego burmistrza, który będzie działał na rzecz rozwoju miasta.

Przypominamy, że przewodniczącym rady miasta jest radny KO, a zastępcami: radni PiS-u.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki