Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 626 Maków Mazowiecki – Nowa Wieś. 6.03.2023

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 262. Zamknięte zostały dwa mosty, które zostaną całkowicie przebudowane: w Zamościu i Zalesiu. Są objazdy!

Ponad 49 mln zł pochłonie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 626 na ponad 24,6-kilometrowym odcinku. 20 października 2022 zostały podpisane umowy z wykonawcami.

Inwestycja zakłada rozbiórkę starej i budowę nowej konstrukcji jezdni na wskazanych fragmentach. Dodatkowo remont obejmie chodniki, pobocza oraz zjazdy na prywatne posesje.

W miejscowościach Zalesie i Zamość zostaną rozebrane i wybudowane nowe mosty. W tym czasie drogi będą zupełnie nieprzejezdne, o czym informuje Urząd Gminy Sypniewo.

Od 7.03.2023 obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Inwestycja realizowana będzie na terenie gmin Czerwonka, Sypniewo (pow. makowski) i Olszewo-Borki ([pow. ostrołęcki). Na jej realizację wykonawca – STRABAG sp. z o. o. - ma 12 miesięcy.

Jak podał Mazowiecki Zasrząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, od 7.03.2023 zamknięty dla ruchu został odcinek od m. Krzyżewo Jurki do Gąsewa oraz od Zamościa do Sypniewa. Objazd został wyznaczony drogami powiatowymi. Oprócz budowy nowych obiektów remont prowadzony jest na 25 km odcinku drogi 626 od Makowa Maz do Nowej Wsi. Utrudnienia potrwają do końca października.

To nie jedyna tak duża inwestycja drogowa w regionie. Wyremontowana zostanie także droga wojewódzka nr 647.

Inwestycja obejmie odcinek drogi o długości ponad 11 kilometrów na terenie gminy Łyse. Remont zakłada rozbiórkę starej i budowę nowej konstrukcji jezdni na wskazanych fragmentach. Wyremontowane zostaną także chodniki, pobocza oraz zjazdy na prywatne posesje. Na realizację inwestycji samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 25 mln zł.

Wykonawcą jest konsorcjum UNIBEP S.A. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o. o.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki