MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomoc dla uchodźców. Akcja myśliwych z KŁ "Jeleń", osadzonych w ZK w Przytułach Starych oraz służby więziennej

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. chor. Daniel Bobowski
Koło Łowieckie „Jeleń” dysponuje dwiema kwaterami myśliwskimi, które są do dyspozycji członków koła i ich rodzin. Jedna z nich znajduje się w Stepnie-Michałki gm. Olszewo-Borki. Zarząd koła podjął decyzję, iż będą tam mogli zamieszkać uchodźcy z Ukrainy.

Z inicjatywy myśliwego Adama Żebrowskiego narodził się pomysł pomocy uchodźcom, który zaakceptowany został przez myśliwych i zarząd Koła Łowieckiego „Jeleń” Ożarów Mazowiecki. Myśliwi poprosili o pomoc dyrektora Zakładu Karnego w Przytułach Starych (z którym mają umowę o współpracy).

Koło Łowieckie „Jeleń” dysponuje dwiema kwaterami myśliwskimi, które są do dyspozycji członków koła i ich rodzin. Jedna z nich znajduje się w Stepnie Michałki gm. Olszewo-Borki. Zarząd koła podjął decyzję, iż będą tam mogli zamieszkać uchodźcy z Ukrainy.

Koło Łowieckie pokryje koszty związane z energią elektryczną, opałem oraz udostępni wyposażenie. Wójt gm Olszewo-Borki zapewni wyżywienie oraz środki higieny i odzież. W akcję zaangażowało się także koło gospodyń wiejskich z gminy Olszewo-Borki.

Ważną rolę w tym przedsięwzięciu odegra grupa pięciu osadzonych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Przytułach Starych, która 4 marca 2022 roku pomogła w przygotowaniu kwatery. Skazani wykonali ogrom prac porządkowych, w tym związanych z odświeżeniem pomieszczeń, przygotowaniem opału oraz posprzątali teren, na którym znajduje się budynek

- poinformował mjr Paweł Suski.

W Ostrołęce i powiecie ostrołęckim przebywa już kilkandziesiąt ukraińskich rodzin. Jedną z nich odwiedziliśmy w piątek 4 marca 2022. Mieszkają w Centrum Natura w Ostrołęce.

Uchodźcy w Ostrołęce. "Wojna szybko się skończy, wrócimy do ...

Zobacz inne aktualności z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki