MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Paczka dla skazanego z Zakładu Karnego w Przytułach Starych zawierała telefon i narkotyki

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Podczas kontroli przesyłki, która przyszła do skazanego przebywającego w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych, funkcjonariusze działu kwatermistrzowskiego znaleźli niedozwoloną substancję oraz mini telefon komórkowy.

Podczas rutynowej kontroli paczki, nadanej z zewnątrz do skazanego, w sprzęcie RTV, zawinięte folią aluminiową, ujawniono blisko 460 kapsułek z proszkiem wraz z mini telefonem. Powiadomiono KMP w Ostrołęce. Wstępne badanie wykazało substancję narkotyczną

- informuje Zakład Karny w Przytułach Starych.

Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek substancji i przedmiotów niedozwolonych. Pierwszą linię stanowią tu funkcjonariusze działu ochrony realizujący kontrolę osób ubiegających się o wejście na teren jednostki. Ponadto przy pomocy urządzeń technicznych dokonują sprawdzenia przedmiotów wnoszonych przez te osoby. Kontroli podlegają także paczki przesyłane z zewnątrz dostarczone dla osadzonych czym oprócz działu ochrony zajmuje się również dział kwatermistrzowski (magazyn).

Aby przeciwdziałać wnikaniu niedozwolonych substancji do więzień wykorzystuje się także nowoczesny sprzęt służący do prześwietlania zawartości przedmiotów m.in. paczek, korespondencji itp. oraz psy specjalne. W Zakładzie Karnym w Przytułach Starych w tym celu pomocą służy funkcjonariusz na czterech łapach „Nobel”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki