MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przepłynęli kajakami całą Omulew! 127 km w 26 godzin. Andrzej, Arek i Paweł wystartowali 13 kwietnia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Trzech śmiałków zdecydowało się na czwartą próbę pokonanie całej rzeki Omulew od jej ujścia z jeziora do samej Ostrołęki. Omulew pokonana - wyzwanie ekipy CSS Orion zakończyło się sukcesem.

Dystans ok. 127 km pokonali w 26 godzin. Andrzej, Arek i Paweł pokonali swoje słabości i dokonali niecodziennego wyczynu. Dobre przygotowanie, determinacja, dyscyplina, no i „fest” czerwone maszyny ze stajni Kajaki Dylewski przyniosły naszym bohaterom sukces. W pojedynczych kajakach działali jak dobrze naoliwiona maszyna: motywowali się nawzajem, uzupełniali elektrolity, ograniczyli przerwy do minimum, nawet jedząc w kajakach – pomiędzy wiosłowaniem. Śmiałkowie wzięli sobie za cel naszą kurpiowską Omulew, pomimo wyczerpania i zmęczenia dalej mają chęć na kolejne wyzwania. Odpoczywając planują kolejne wyprawy.

Start z nad jeziora Omulew rozpoczął się w sobotę 13 kwietnia ok godz. 17: 00. Pogoda dopisywała, ale nocą przyszło ochłodzenia. Pływanie po zmroku to tez wyznawanie na rzece nie brakuje różnorodnych przeszkód, np. w postaci powalonych drzew. W niedzielę rześki poranek, potem wiatr, deszcz i słońce na przemian. Zmęczenie dawało się we znaki, ale cel był najważniejszy. Tak mocno w to wierzyli, że po godz. 19 wylądowali na starej plaży w Ostrołęce.

Rzeka Omulew to jedna z najpiękniejszych rzek Równiny Kurpiowskiej. Wypływa z jeziora Omulew we wschodniej jego części, jest prawym dopływem Narwi. Bardzo zróżnicowany, niezwykle atrakcyjny krajobrazowo szlak, przebiegający przez tereny Mazur i Kurpiowszczyzny – okolice Nidzicy, Wielbarka i Ostrołęki. Dolina Omulwi to obszar chroniony Natura 2000, na którym podziwiać możemy piękne lasy i łąki, rezerwaty Surowe i Czarnia oraz takie wyjątkowe gatunki ptaków jak bociany, derkacze i żurawie.

Robert Niedzwiecki
Stowarzyszenie "Projekt Radomir"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki