Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podpisano umowę na przebudowę boiska sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Zadanie pn."Przebudowa boiska sportowego w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wraz z budową budynku zaplecza sanitarno-szatniowego oraz budową parkingu" ma zostać zakończone w 2025 roku. Na razie, w miejscu planowanej inwestycji, jest duże trawiaste boisko.

Po powitaniu gości dyrektor szkoły Piotr Siwek opowiedział o planowanej inwestycji:

W ramach zadania zostanie wykonane boisko ze sztucznej nawierzchni o pow. 100 x 60 m2. Ze względu na konieczność wykorzystywania boiska przez wielu użytkowników różnych grup wiekowych zaplanowano wyznaczenie pól gry w różnych wymiarach. W celu umożliwienia korzystania z obiektu sportowego po zmroku zaprojektowano również instalację oświetlenia obiektu, a z uwagi na charakter użytkowy obiektu zaprojektowano także odwodnienie. Została również zaprojektowana instalacja wodociągowa, nawadnianie boisk oraz budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe

- tłumaczył dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Ponadto, boisko zostanie wyposażone w urządzenia sportowe tj. bramki do piłki nożnej, chorągiewki narożne, mobilne wiaty dla zawodników rezerwowych oraz mobilne trybuny, które będą mogły pomieścić 104 osoby. Zaplanowano także budowę budynku sanitarno-szatniowego (m.in. dwie osobne szatnie dla drużyn i toalety). Obiekt będzie posiadał instalację fotowoltaiczną, zaplanowano również utwardzone dojazdy i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz autokarów. Obiekt będzie posiadał monitoring.

Cieszymy się niezmiernie, że tak olbrzymia inwestycja może być realizowana tutaj, w Zespole Szkół nr 1

- podkreślił Piotr Siwek.

Bez dofinansowania zewnętrznego ta inwestycja w ogóle nie ruszyłaby. Już była próba - w poprzedniej kadencji zrobiono projekt, staraliśmy się o dofinansowanie - nie otrzymaliśmy nic i dlatego do tej pory boiska nie było. Teraz, dzięki przychylności wszystkich władz, udało się. Wspólnymi siłami, na zasadzie synergii, dobrej współpracy możliwe stało się wybudowanie pięknego boiska dla was, droga młodzieży

- zwrócił się do uczniów starosta Zbigniew Chrupek.

Całkowity koszt zadania to 10 849 215 zł. Dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego wynosi 3,4 mln złotych, a z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 3 883 700 zł. Inwestycję wsparło także miasto Ostrów Mazowiecka kwotą 1,7 ml zł. Wkład własny powiatu to 1 865 515 zł.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Arkadiusz Czartoryski - wiceminister sportu i turystyki, Robert Juchniewicz - zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego, a także kierownictwo Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej na czele ze starostą Zbigniewem Chrupkiem i kierownictwo Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka na czele z burmistrzem Jerzym Bauerem.

Ponadto, na uroczystość przybyli wójt gminy Wąsewo - Rafał Kowalczyk, który jest również przedstawicielem marszałka województw mazowieckiego, przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej - Dorota Subda, prezes zarządu spółki Gardenia Sport - Tomasz Bernat, inspektor nadzoru - Tomasz Zaborny oraz uczniowie Rubinka.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki