MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plan do poprawki

(mb, mn)
Co też nam tu planiści zaplanowali?
Co też nam tu planiści zaplanowali? M. Nożyńska
Protestujący strali się przekonać autorów projektu planu zagospodarowania Makowa do swoich racji. W czasie wakacji w makowskim ratuszu wyłożony był projekt planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Makowianie skorzystali z możliwości wglądu do niego i zgłosili w sumie ponad 70 uwag do projektu.

Co też nam tu planiści zaplanowali?
(fot. M. Nożyńska)

Część protestów dotyczy planowanego przebiegu drogi tranzytowej, która miałaby połączyć obie przebiegające przez Maków drogi krajowe: nr 60 i 57. Choć budowa tej obwodnicy w najbliższych latach nie jest przewidziana, protestujący nie zgadzają się z proponowaną jej trasą.
Protesty dotyczą także przebiegu ulic lokalnych w obrębie ulic Armii Krajowej, Moniuszki i osiedla Polna. Projekt planu zakłada, że część terenów w rejonie ulicy Nadrzecznej przeznaczona zostanie pod zieleń parkową, protestujący chcą, aby można tam było budować domy. W okolicach ulicy Kolejowej planiści proponują budownictwo wysokie, protestujący chcą, aby były tam domy jednorodzinne.
To tylko niektóre z protestów.
W sobotę 20 września władze miasta zorganizowały spotkania protestujących z autorami planu, którzy przekonywali ich do swoich koncepcji. Tak czy owak, burmistrz musi do 2 października odpowiedzieć na każdy z protestów. Jeśli któregoś nie uwzględni, rozpatrywać go będzie jeszcze Rada Miejska.
Byliśmy na jednym ze spotkań w sprawie protestów.
W spotkaniu, oprócz mieszkańców miasta, wzięły udział jego władze a także przedstawiciele firmy Łączpol-Projekt z Gdańska, którzy wykonali projekt planu: Zbigniew Byliński i architekt Halina Gloza - Musiał. Makowianie przekonywali projektantów do swych racji zarówno zbiorowo, jak też rozmawiając z nimi indywidualnie.
Przedstawione przez mieszkańców protesty zostały przez projektantów przyjęte i mają zostać uwzględnione w projekcie. Ustalono, że w kwestii obwodnicy, której mieszkańcy nie akceptują na terenach zabudowanych, zostanie napisany wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (która będzie inwestorem drogi) z prośbą o rozważenie możliwości wysunięcia obwodnicy poza teren zabudowany Makowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki