Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piknik rodzinny w Nagoszewie. Druhowie zbierają na nowy wóz strażacki. Piknik i zbiórkę zorganizowano 9.09.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 16 lat
Piknik rodzinny odbył się z inicjatywy strażaków-ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagoszewie. W organizację pikniku, który odbył się przy Publicznej Szkole Podstawowej włączyło się wiele osób, kół, firm i instytucji.

Piknik rozpoczął się o 14.00 na placu przy szkole w Nagoszewie. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, jak choćby zabawy dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia, kolorowe tatuaże, warkoczyki i balony. Ponadto, Kółko Rolnicze w Nagoszewie i Koło Gospodyń Wiejskich "Naturki" w Nagoszewie przygotowały dania obiadowe, przekąski i ciasta. Był też grill oraz kręcone ziemniaki, popcorn, wata cukrowa i lemoniada, którą przygotowywali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Nagoszewie.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z ulami i pszczołami Pasieki Narewscy, a pogotowie ratunkowe, policja oraz PSP Ostrów Mazowiecka, OSP Brok, OSP Nagoszewka, OSP Nowa Osuchowa i OSP Nagoszewo umożliwiły dzieciom wejście do swoich pojazdów, aby zobaczyły, jak wyglądają one w środku.

Wszystkie atrakcje były dostępne w zamian za dokonanie dowolnej wpłaty do skarbonek stojących na stoiskach.

Witam wszystkich przybyłych na piknik rodzinny zorganizowany przez OSP w Nagoszewie. Spotykamy się w ważnym dla naszej jednostki celu. Bo poprzez organizację tego wydarzenia kierujemy do państwa prośbę o wsparcie naszej straży. (...) Na dzisiejszym pikniku wsparcia dla naszej jednostki może dokonać każda chętna osoba. Przy stoiskach znajdą państwo specjalnie oznaczone skarbonki oraz kody QR, które zawierają link do portalu zrzutka.pl

- mówił Kamil Narewski strażak-ochotnik oraz sołtys Nagoszewa. Sołtys podziękował także wszystkim, którzy pomogli w organizacji pikniku.

Kilka słów do gości skierowali także prezes OSP Nagoszewo Marian Grabowski oraz wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek.

Odbyły się także konkursy sprawnościowe (z nagrodami) dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą - uczestnicy zmierzyli się m.in. z kręglami strażackimi i z torem przeszkód. Ponadto odbyła się prezentacja wozów strażackich oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Późnym popołudniem na scenie wystąpili: Hot muzycy z twojej okolicy, Tomasz Traczyk z recitalem oraz zespół Footloose.

Wszystko po to, aby wesprzeć druhów z OSP Nagoszewo i ich starania o nowy wóz strażacki. Wóz, który zaprezentowała jednostka OSP Nagoszewo na pikniku to star z 1984 roku. A sprawny, nowoczesny wóz jest strażakom niezbędny do pracy. Zwłaszcza że nie tylko gaszą pożary: są wzywani do wypadków, do usuwania powalonych drzew, usuwania gniazd szerszeni i pomagania zwierzętom, które - najogólniej mówiąc - gdzieś weszły i nie mogą wyjść. I nie są to tylko koty, czy psy, ale nawet łosie. To także strażacy będąc na miejscu wypadku udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej, aby ratować zdrowie lub życie poszkodowanych.

Aby pomóc druhom z OSP Nagoszewo, można dokonać dowolnej wpłaty na portalu zrzutka.pl:

Marzymy o nowym wozie! OSP Nagoszewo

Aktualizacja:
Podczas pikniku udało się zebrać 10 445, 81 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki