MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Stacja paliw przy kościele. Jest decyzja PKN ORLEN S.A.

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Fot. M. Jaroszewska, archiwum TO
Społeczny Komitet „Stop Stacji Paliw w Ostrowi Mazowieckiej” poinformował nas o decyzji otrzymanej z PKN ORLEN.

Jak Państwo wiecie, byliśmy autorami petycji, organizatorami zbiórki podpisów przez 4 kolejne niedziele czerwca i lipca 2019 roku we wszystkich ostrowskich parafiach w Ostrowi Maz., nie tylko po mszach świętych. Zebraliśmy ich blisko 7 tysięcy. Nasze starania o zablokowanie i zaniechanie planowanej budowy stacji paliw vis a vis kościoła WNMP zostały w wyniku naszej korespondencji i rozmów zakończone powodzeniem. - napisał Andrzej Morawski, przewodniczący ostrowskiego oddziału Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów i Władzy.

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji (...) pragnę podkreślić, że w PKN ORLEN S.A. dążymy do tego, by jak najlepiej wywiązywać się z roli odpowiedzialnego przedsiębiorcy. Staramy się, aby planowane działania biznesowe odpowiadały na potrzeby mieszkańców i były zgodne z oczekiwaniami lokalnej społeczności.

W związku z powyższym, zweryfikowaliśmy nasze plany inwestycyjne i nie będziemy kontynuować działań w celu uruchomienia nowej stacji paliw PKN ORLEN S.A. w Państwa mieście(...).

- podpisała Anna Rutkowska dyrektor biura rozwoju Sieci Stacji Paliw PKN ORLEN S.A.

O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. W październiku ubiegłego roku zwróciliśmy się do burmistrza z pytaniami, na jakim etapie jest sprawa stacji paliw planowanej przy ul. 3 Maja, na działce po pawilonie handlowym "Stodoła". Otrzymaliśmy odpowiedź, że ze względu na liczne negatywne opinie mieszkańców urząd miasta podjął decyzję o przeprowadzeniu rozprawy administracyjnej otwartej dla społeczeństwa.

Z uwagi na ograniczenia ogłoszone przez rząd związane z zakazem organizowania zgromadzeń i spotkań, na chwilę obecną nie jest możliwe wyznaczenie konkretnej daty rozprawy administracyjnej otwartej dla społeczeństwa.

- mówiła sekretarz miasta Sylwia Kos.

Poinformowała też, że dopiero po spotkaniu z mieszkańcami, będzie możliwe zakończenie postępowania przez burmistrza oraz podjęcie dalszych kroków. Ze względu na pandemię i problem ze zorganizowaniem spotkania z mieszkańcami, sprawa budowy stacji "utknęła".

W działania, aby nie dopuścić do budowy stacji (ze względu m.in. na bliskie sąsiedztwo zabytkowego kościoła) zaangażowali się mieszkańcy miasta: powstał Społeczny Komitet „Stop Stacji Paliw w Ostrowi Mazowieckiej”, który sprzeciwiał się inwestycji, zbierano podpisy wśród niezadowolonych mieszkańców. We wtorek, 2 marca otrzymaliśmy informację, że działania komitetu zostały zakończone powodzeniem.

Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów i Władzy serdecznie dziękuje mieszkańcom naszego Miasta za wsparcie i złożenie podpisów pod petycją do władz w sprawie niedopuszczenia do budowy stacji paliw naprzeciwko zabytkowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dzięki Państwa podpisom nasz wspólny protest mieszkańców przyniósł oczekiwany efekt. Dziękujemy ostrowskim Rycerzom Kolumba, którzy jako jedyni z licznych organizacji działających w mieście aktywnie uczestniczyli w naszej akcji zbierania podpisów pod petycją. Dziękujemy szczególnie Zarządowi PKN ORLEN, który zapoznaniu się z naszymi argumentami odstąpił od tej bulwersującej inwestycji - napisał zarząd Stowarzyszenia RWWiW.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki