Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Rondo Zbawiciela Świata oraz skrzyżowanie przy kościele pw. św. Franciszka nadal w remoncie. 21.10.2022

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Trwa modernizacja ronda Zbawiciela Świata (przy E.Leclerc) wraz z ul. Brata Żebrowskiego i skrzyżowania obwodnicy z ul. Sikorskiego (przy kościele pw. św. Franciszka). Obie inwestycje wykonuje firma Polski Asfalt Produkt (czyli spółka córka firmy „Ostrada”).

W piątek 21.10.2022 od rana trwa wylewanie asfaltu na rondzie Zbawiciela Świata. Ruch jest utrudniony. Kiedy inwestycja zostanie zakończona?

Poprosiliśmy w ratuszu o informacje na ten temat.

Jeśli chodzi o prace na ul. Żebrowskiego i rondzie to termin realizacji tego zadania to 15 grudnia 2022. Obecnie wykonywane są prace związane z ustawianiem ostatnich odcinków krawężników oraz przygotowywanie pod roboty bitumiczne na ul. Żebrowskiego. Jak wiele budów w Polsce, również i ta napotyka na niedobory materiałów budowlanych, kruszyw potrzebnych do produkcji podbudów i mieszanek mineralno-asfaltowych, w związku z czym w niektórych momentach mogą być widoczne przestoje w prowadzonych pracach. Mimo to wykonawca zadania nie występował o przedłużenie terminu

– poinformowała nas Malwina Łuba z biura prasowego ratusza.

A co z modernizacją skrzyżowania przy kościele św. Franciszka? Przypomnijmy, że zadanie to obejmuje remont skrzyżowania i wymianę nawierzchni na sporym odcinku obwodnicy. Na skrzyżowaniu powstanie dodatkowy pas do skrętu w lewo (jadąc od szpitala).

Jeśli chodzi o planowany termin realizacji prac to jest to 31 października 2022, jesteśmy w trakcie sporządzania aneksu na ten termin. Był on zmieniany z uwagi na roboty dodatkowe oraz trudności w sprowadzeniu kruszywa potrzebnego do produkcji mieszanki mineralno-asfaltowej dla kategorii ruchu obowiązującej na ul. Bohaterów Warszawy

– tłumaczy Malwina Łuba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki