MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Most na Narwi w Teodorowie: częściowy odbiór robót. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Fb/Powiat Ostrołęcki
Kontynuowane są prace przy budowie mostu na Narwi wraz z dojazdami. Prace rozpoczęły się w sierpniu 2023 roku. Zobaczcie, na jakim są etapie.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Domost Sp. z o.o., Mostostal Kielce S.A., Raitail Sp. z o.o.

Stan zaawansowania prac wynosi ok. 37 proc. Prace przebiegają zgodnie z zatwierdzonymi harmonogramami robót. W czwartek 28 marca miał miejsca odbiór częściowy robót.

Wykonywane są warstwy podbudowy z kruszywa łamanego zagęszczanego mechanicznie, wykonywane są przepusty oraz ich obrukowanie, trwają roboty ziemne. Ponadto w toku jest budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim oraz wzmocnienie podłoża nasypów drogowych kolumnami betonowymi typu FDC, które zaprojektowano w strefach występowania gruntów słabonośnych. Wstrzymane są jeszcze prace przy obiektach mostowych ze względu na wysoki stan wody i zalanie części terenów budowy.

- podaje Starostwo Powiatowe.

Nad inwestycją sprawowany jest nadzór inwestorski w zakresie różnych branż budowlanych towarzyszących przy budowie mostu i dojazdów. Docelowo ma powstać obiekt mostowy zespolony stalowo – betonowy o długości całkowitej 247,70 m i szerokości całkowitej 13,75 m. Na obiekcie mostowym zaprojektowano jezdnię wraz ze ścieżką pieszo – rowerową. W zakres inwestycji wchodzi również budowa trasy głównej drogi powiatowej łączącej drogę wojewódzką w Teodorowie z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim.

Planowane wydatki do poniesienia w 2024 roku wynoszą 63 017 728 zł, w tym: środki własne w wysokości 13 100 728 zł, środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 49 000 000 zł oraz pomoc finansowa gminy Lelis w kwocie 617 000 zł i gminy Rzekuń w wysokości 300 000 zł.

Planowany termin zakończenia prac to koniec 2025 roku.

Planowane łączne koszty inwestycji wynoszą 132 779 876 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki