MKTG SR - pasek na kartach artykułów

OSP Czarnia. Zebranie sprawozdawcze strażaków z Czarni. Druhowie podsumowali miniony rok. 14.01.2022. Zdjęcia

Kazimierz Żyra
Termin zebrania sprawozdawczego w jednostce OSP w Czarni wyznaczono na sobotę 14 stycznia. Była to okazja do podsumowania działalności za rok 2022.

W zebraniu uczestniczyli nie tylko strażacy-ochotnicy z jednostki w Czarni, lecz także zaproszeni goście. Obecni byli m.in. wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski, komendant miejski PSP w Ostrołęce st. bryg. Grzegorz Pragacz, prezes Zarządu Powiatowego OSP w Ostrołęce Janusz Głowacki, lokalni radni i przedstawiciele innych jednostek OSP z terenu gminy.

Sprawozdanie z działalności jednostki przedstawił jej prezes Krzysztof Szydlik. Zebrani wysłuchali także sprawozdania finansowego oraz planów działania na bieżący rok. W trakcie głosowań udzielono absolutorium zarządowi jednostki oraz przyjęto sprawozdania merytoryczne i finansowe. Zaproszeni goście dziękowali strażakom-ochotnikom za ich zaangażowanie w życie lokalnej społeczności oraz składali im życzenia na kolejny rok. Najbardziej wnikliwie działalność jednostki podsumował prezes Zarządu Gminnego OSP w Czarni Witold Kuczyński.

OSP w Czarni jest największą i najlepiej wyposażoną jednostką na terenie najmniejszej gminy powiatu ostrołęckiego. Od wielu lat włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka liczy 33 strażaków-ochotników uczestniczących w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz 7 członków wspierających. Zdecydowaną większość stanowią mężczyźni (do OSP należy 4 panie). W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do 36 zdarzeń, w tym 4 razy poza teren gminy. Uczestniczyli w gaszeniu 17 pożarów i likwidacji 19 innych zagrożeń. Na tle innych gmin liczby te nie robią wielkiego wrażenia. Nie należy jednak zapominać, że na terenie gminy zameldowanych jest tylko około 2,5 tys. mieszkańców. Miejscowi strażacy aktywnie włączają się w organizację lokalnych imprez i uroczystości, a także zabezpieczają ich przebieg. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że przy OSP w Czarni działa jedna z nielicznych w powiecie orkiestr dętych, której kapelmistrzem od lat jest Jan Szydlik. Zapewnia ona oprawę muzyczną podczas imprez masowych oraz uroczystości religijnych.

Zobacz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki