MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Europoseł Jarosław Kalinowski zaprosił na noworoczne spotkanie ludowców w Ostrołęckim Centrum Kultury. 13.01.2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
To powrót do tradycji, którą przerwała pandemia. Członkowie i sympatycy PSL spotkali się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Tradycyjne spotkanie noworoczne ludowców zorganizował 13 stycznia 2023 europoseł Jarosław Kalinowski. Przybyli na nie członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był szef lokalnych struktur PSL Tadeusz Bałdyga, mazowiecki radny PSL Mirosław Augustyniak, wójtowie (Marek Piórkowski z Czarni, Stefan Prusik z Lelisa, Piotr Kosiorek z Goworowa), był też – niezwiązany z PSL-em – starosta Stanisław Kubeł.

Na początku spotkania Jarosław Kalinowski wspomniał o tym, że wróciło ono po pandemicznej przerwie.

- Pandemia nie tylko nie pozwoliła nam się spotykać, ale także zabrała wiele osób, także z naszych szeregów. Muszę tu wspomnieć przede wszystkim naszego nieodżałowanego kolegę Mariana Krupińskiego – mówił europoseł Kalinowski.

Jarosław Kalinowski przeprosił także, że w końcówce zeszłego roku nie mógł przyjechać na jubileusz 65-lecia pracy twórczej Czesławy Kaczyńskiej z Dylewa. Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Kadzidle. Europoseł Kalinowski miał nadzieję na spotkaniu w Ostrołęce osobiście pogratulować jubilatce. Zrobił to, ale tylko zaocznie, niestety pani Czesława nie mogła, z powodu choroby, przybyć do OCK.

Na spotkaniu głos zabrali europoseł Kalinowski i radny Mirosław Augustyniak. W obu przemówieniach było dużo o sytuacji międzynarodowej Polski – w kontekście wojny w Ukrainie, ale także w kontekście sporu rządu z Komisją Europejską. Było też o wyzwaniach przed działaczami PSL w roku wyborczym. Nie zabrakło oczywiście noworocznych życzeń.

Po przemówieniach było coś dla ducha – koncert Ostrołęckiego Chóru Kameralnego i zespołu Spiska Kompanija. A na koniec przyszedł czas na kuluarowe rozmowy przy poczęstunku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki