Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czarnia. Jarmark Bożonarodzeniowy. Trzecia jego edycja odbyła się 4.12.2022. Zdjęcia

Kazimierz Żyra
Jarmark Bożonarodzeniowy w Czarni powoli staje się imprezą cykliczną. Tegoroczna edycja odbyła się w niedzielę 4 grudnia 2022.

Program imprezy był bardzo rozbudowany. Znalazły się w nim nie tylko występy miejscowych artystów, lecz także wiele innych atrakcji. Głównymi organizatorami III Jarmarku Bożonarodzeniowego byli Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni, Centrum Usług Społecznych w Czarni oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozowym Kącie i w Długiem. Finansowego wsparcia organizatorom udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostrołęce oraz władze samorządowe województwa mazowieckiego. W budynku remizy OSP pojawiły się stoiska twórców ludowych, szkół podstawowych w Czarni i w Surowem oraz punkty małej gastronomii.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od gry na ligawce Witolda Kuczyńskiego. Formalnego otwarcia III Jarmarku Bożonarodzeniowego dokonał wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski. Potem dominowały już prezentacje artystyczne. Dwukrotnie zagrała miejscowa orkiestra dęta. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali członkowie Klubów Seniora w Czarni i w Długiem, grupy śpiewacze kobiet i mężczyzn z Czarni. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Surowem przedstawiły inscenizacją związaną z Bożym Narodzeniem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarni wystąpili w przygotowanych wcześniej tańcach. Na scenie pojawili się laureaci konkursu kolęd i pastorałek oraz chór Sanctae Trinitatis z Myszyńca. Dużą atrakcją były także występy grup akordeonistów i harmonistów oraz skrzypków uczestniczących w specjalnym projekcie. W trakcie imprezy nagrodzono laureatów innych konkursów, a dyrektor CUS w Czarni, Ewelina Dylewska-Dercz w towarzystwie wójta Marka Piórkowskiego, wręczyła wyróżnienia dla wolontariuszy. Publiczności podobał się występ iluzjonisty oraz pokaz dogoterapii.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbył się Bieg Skrzata. Dzieci w trzech kategoriach wiekowych rywalizowały na różnych dystansach. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś pozostali nagrody rzeczowe. Dla wszystkich była gorąca zupa. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych z profesjonalnym kucharzem. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla dzieci, m.in. zajęcia z profesjonalnymi animatorami, sesje zdjęciowe z Mikołajem oraz Mobilnego Mikołaja w saniach.

III Jarmark Bożonarodzeniowy trwał około 6 godzin. Jego formalne zakończenie ogłosił ze sceny wójt Marek Piórkowski wraz z Dorotą Młynarską, dyrektor GBP w Czarni. Obydwoje wyrazili nadzieję, że za rok wszyscy spotkają się na kolejnej edycji imprezy. Uwieńczeniem Jarmarku był pokaz ogniowy Fireshow w wykonaniu profesjonalnej firmy.

Będą jeszcze w grudniu w naszym regionie jarmarki. Sprawdźcie, gdzie:

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2022 w regionie. Gdzie? Kiedy?

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki