MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ósmoklasiści z Czarni zdobyli główną nagrodę w konkursie "Teenagers in Action 2023/2024"

Kazimierz Żyra
Program YoungsterPlus do dodatkowe bezpłatne zajęcia z języka angielskiego skierowane dla uczniów klasy VIII z terenów wiejskich, przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Wśród uczestników programu są także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarni. Efekty tych zajęć są widoczne. Uczniowie z PSP w Czarni mogą poszczycić się sporymi osiągnięciami.

Program YoungsterPlus to dodatkowe bezpłatne zajęcia z języka angielskiego skierowane dla uczniów klasy VIII z terenów wiejskich przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Jest on współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i budżetu gminy Czarnia. W ramach programu uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach, których celem jest doskonalenie znajomości języka angielskiego. Wśród uczestników programu są także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarni. Dodatkowe zajęcia z ósmoklasistami prowadzi nauczycielka języka angielskiego Anna Boruch.

Uczniowie z PSP w Czarni mogą poszczycić się już sporymi osiągnięciami. W listopadzie ubiegłego roku zostali laureatami międzyszkolnego konkursu „Youngsterowy Halloween”. Na początku maja ogłoszono wyniki kolejnego konkursu. "Teenagers in Action 2023/2024" zorganizowany został przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i Wydawnictwo Macmillan. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie szkoły biorące udział w programie. Tematyką tegorocznej edycji było przeprowadzenie szeroko pojętych działań na rzecz lokalnej społeczności. W ramach konkursu uczniowie przeprowadzili kampanię informacyjną pn. "Mam dobre nawyki - nie sięgam po energetyki". Natomiast krótkometrażowy film anglojęzyczny stanowił materiał konkursowy. Okazało się, że ósmoklasiści z Czarni zdobyli nagrodę główną w tym konkursie. Otrzymali nie tylko dyplomy i liczne nagrody rzeczowe, lecz także gratyfikację finansową. Pieniądze - do 500 zł na uczestnika - mogą być wykorzystane na dofinansowanie do wycieczki szkolnej. W czerwcu uczniowie wraz z nauczycielem wyjadą na zwiedzanie Białegostoku.

Bardzo się cieszę z sukcesu swoich uczniów. Ciężka praca przynosi efekty. Dodatkowe zajęcia to kolejne godziny spędzone w szkole. Uczniowie często są już zmęczeni i ich percepcja jest obniżona, lecz sukcesy niewątpliwie motywują ich do dalszej pracy. Na wycieczce odpoczniemy od szkolnych obowiązków i będziemy podziwiać tylko uroki stolicy Podlasia

- mówi wyraźnie zadowolona Anna Boruch.

Zobacz też inne materiały dotyczące gminy Czarnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki