Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jana Mieczysława Górzyńskiego w Ostrołęce, 10.11.2023

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Absolwenci Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce postanowili upamiętnić nauczyciela muzyki, twórcę chóru i orkiestry w Liceum Pedagogicznym odsłaniając pamiątkową tablicę przy budynku szkoły. Uroczystości odbyły się w piątek 10.11.2023.

Absolwenci Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce zaprosili na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Jana Mieczysława Górzyńskiego - nauczyciela muzyki, twórcy i dyrygenta chóru w Liceum Pedagogicznym, popularyzatora kultury muzycznej regionu kurpiowskiego.

Uroczystości odbyły się w piątek 10.11.2023 przy budynku dawnego Liceum Pedagogicznego (obecnie II LO).

Uroczystości przewodniczył Henryk Domian, szef komitetu organizacyjnego i jednocześnie dawny uczeń profesora Górzyńskiego. Powitał między innymi: wiceprezydent Annę Gocłowską, Anetę Gutowską- Grucelską, Jakuba Frydrycha- wiceprzewodniczącego rady, Magdę Mrozek ze Starostwa Powiatowego, absolwentów Liceum Pedagogicznego oraz syna Jana Mieczysława Górzyńskiego- Stefana wraz z rodziną. Przypomniał biografię profesora i jego ogromne zasługi dla regionu kurpiowskiego i nie tylko oraz ze wzruszeniem wspominał swojego nauczyciela.

Głos zabrał także syn Stefan Górzyński, który podzielił się wspomnieniami związanymi ze swoim ojcem.

Urząd Miasta w Ostrołęce ufundował tablicę pamiątkową, która zawisła na budynku szkoły. Autorem tablicy jest Michał Selerowski -
artysta rzeźbiarz.

Uroczyście tablicę odsłonili: Anna Gocłowska, Stefan Górzyński oraz Henryk Domian.

Dalsza część wydarzenia odbyła się w Centrum Aktywności Seniorów, gdzie poza okolicznościowymi przemówieniami obecni obejrzeli prezentację multimedialną -"Przeżyjmy to jeszcze raz", archiwalne zdjęcia dotyczące działalności Jana Mieczysława Górzyńskiego. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania pieśni z repertuaru prof. Górzyńskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki