Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej rusza 1.09.2024. W kwietniu rozpocznie się rekrutacja

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
123rf
Rekrutacja do Samorządowej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczyna się już w kwietniu. Szkoła będzie zlokalizowana w budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

Ma to być pierwsza publiczna placówka kształcenia muzycznego na terenie miasta. W marcu ogłoszono, kto będzie dyrektorem placówki. To dr Dorota Pliszka.

Nazywam się Dorota Pliszka, mieszkam i pracuję w Ostrołęce. Moja edukacja muzyczna i późniejsze życie zawodowe jest związane z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Ostrołęce, w której najpierw rozpoczęłam naukę gry na fortepianie, a później na wiolonczeli. Pracuję w tej szkole od ponad 25 lat. Wraz z upływem czasu, gdy sama biorę udział w kształceniu, z coraz większą wdzięcznością wspominam swoich pierwszych nauczycieli: panią Helenę Jeruzalską, nauczycielkę gry na fortepianie i pana Andrzeja Czerwińskiego, który potrafił na całe życie zafascynować mnie wiolonczelą. Nie mogę też pominąć moich późniejszych mistrzów - pani Ewy Barczyk, która pracowała ze mną przez całą średnią szkołę i pana profesora Andrzeja Zielińskiego, pod którego kierunkiem ukończyłam studia muzyczne. Mam nadzieję, że moje doświadczenia nauki i pracy w szkole muzycznej zaowocują w Ostrowi Mazowieckiej – w nowo powstającej szkole artystycznej, którą będziemy wspólnie tworzyć wraz z władzami miasta, przyszłą kadrą pedagogiczną, rodzicami i uczniami oraz ze wszystkimi miłośnikami sztuki muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej

- mówi nowo wybrana dyrektor.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki