MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy blok socjalny w Ostrowi Mazowieckiej ma wkrótce zostać zasiedlony. 17.11.2023 miasto uzyskało prawomocne pozwolenie na użytkowanie

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
FB Miasto Ostrów Mazowiecka
17 listopada 2023 r. Miasto Ostrów Mazowiecka otrzymało prawomocne pozwolenie na użytkowanie budynku wielorodzinnego u zbiegu ulic Piaskowej i Wołodyjowskiego. Znajduje się tam 27 nowych lokali mieszkalnych.

Nad listą rodzin i osób szczególnie potrzebujących nowego lokalu Komisja Mieszkaniowa pracowała od maja do października. W skład komisji weszli przedstawiciele miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Po wnikliwym przeanalizowaniu sytuacji mieszkaniowej wszystkich wnioskujących, w tym wizytach w mieszkaniach, komisja przekazała burmistrzowi rekomendacje ws. przydziału lokali. W najbliższych dniach wskazania trafią do wybranych rodzin i rozpocznie się zasiedlanie mieszkań

- podaje urząd.

Inwestycja warta ponad 5 mln złotych dofinansowana została kwotą 4 132 202,50 zł z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Łączna powierzchnia mieszkań to 890,98 m kw., w tym dwa lokale dla osób niepełnosprawnych oraz 347,57 m kw. części wspólnych i komórek lokatorskich.

Budynek powstał w ramach całości zadania inwestycyjnego: „Budowa dwóch budynków wielorodzinnych z lokalami mieszkalnymi na wynajem…”, w którym powstanie kolejnych 27 lokali socjalnych mieszkalnych na wynajem. Wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną stanowić to będzie etap II inwestycji. Umowa z BGK na etap II jest już podpisana.

Budowa trwała od lutego 2022 r. do połowy października 2023 r. Odbiór techniczny z przedstawicielami inwestora, inwestora zastępczego, wszystkich inspektorów oraz wykonawcy i wszystkich kierowników robót odbył się 20 października 2023 r.

Na podstawie sporządzonych protokołów, badań, inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz dokonanych w trakcie odbiorów oględzin i sprawdzeń nie stwierdzono wad w wykonaniu przedmiotu umowy, a roboty budowlane i instalacyjne związane z budową zostały zrealizowanie zgodnie z decyzją pozwolenia na budowę i zatwierdzoną dokumentacją budowlaną

- podał urząd miasta.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki