MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lelis. Kazimierz Gromek oddał 70 litrów krwi. W urzędzie gminy czekał na niego... prezent

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Lelis. Jest to człowiek niezwykły, wyjątkowy - tak o Kazimierzu Gromku mówi Stefan Prusik, wójt gminy Lelis.

Kazimierz Gromek mieszka w gminie Lelis.

- Jest to człowiek niezwykły, wyjątkowy, który zalicza się do grona honorowych dawców krwi. Podobnie jak ja, ale nawet gdybym żył 100 lat, panu Kazimierzowi nie dorównam, bo on oddał 70 litrów krwi! Bezinteresownie, dla drugiego człowieka. I w dowód uznania, za długoletnie oddawanie krwi, za empatię i za wrażliwośc chciałbym mu bardzo serdecznie podziękować w imieniu samorządu gminy Lelis - mówił 30.12.2019 wójt gminy Stefan Prusik.

- Liczymy na dalsze oddawanie krwi - dodała, także dziękując, Anna Dobkowska, przewodnicząca Rady Gminy w Lelisie.

Kazimierz Gromek

- Dzięki takim ludziom jak pan Kazimierz Klub Honorowych Dawców Krwi w Lelisie ma się czym pochwalić - zaznaczył wójt. - Jest nas dość liczna grupa. Już w moim gabinecie czeka nowy sztandar dla klubu.

25.01.2020 sztandar ma być oficjalnie, uroczyście przekazany klubowi HDK.

Niedawno pisaliśmy o ostrołęckim krwiodawcy-rekordziście. Tomasz Stankiewicz niebawem skończy 60 lat. Od 38 lat jest honorowym dawcą krwi. I rekordzistą wśród dawców ostrołęckiego oddziału krwiodawstwa. Podarował 86 litrów cennego daru dla ratowania zdrowia i życia innych.

Tomasz Stankiewicz

Krwiodawcą został przypadkiem, wiele lat temu. Poszedł do szpitala na wizytę u lekarza, skończyło się oddaniem krwi. Teraz, jak mówi, oddaje krew „nałogowo”. Został uhonorowany Odznaczeniem za Zasługi dla Zdrowia Narodu, a przed laty Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

- 86 litrów to pojemność średniej wanny - żartuje krwiodawca. - Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat uda mi się oddać jeszcze 14 litrów, by „dobić” do setki. Mogę być krwiodawcą tylko do 62. roku życia - mówi. (Więcej: Tomasz Stankiewicz- ostrołęcki krwiodawca-rekordzista)

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki