Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Impreza charytatywna "Razem dla Oli" w Szkole Podstawowej w Młynarzach, 3.12.2023

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Ola Załęska mieszka wraz z rodziną w Różanie. Dziewięcioletnia dziewczynka choruje na mukowiscydozę.

Ola Załęska choruje na mukowiscydozę.

Od kilku miesięcy mieszkańcy powiatu makowskiego intensywnie działają na rzecz Oli. Zbierają pieniądze, m.in. na imprezach charytatywnych. Jedno z takich wydarzeń odbyło się 19 listopada 2023. Był to turniej "Od serca do serca" w Różanie.

3 grudnia z myślą o Oli zorganizowano imprezę charytatywną w Młynarzach.

- Witamy bardzo serdecznie na naszym pikniku charytatywnym. Ogromne brawa za to, że są ludzie, którzy bezinteresownie potrafią się dzielić dobrem - rozpoczęła wydarzenie Beata Chełchowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Młynarzach, wymieniając osoby i instytucje, które przygotowały atrakcje na niedzielne popołudnie. - To właśnie ci wspaniali ludzie sprawili, że dzisiaj możemy się dobrze zabawić, miło spędzić czas, a przy okazji spełnić dobry uczynek i pomóc sfinansować kosztowne leczenie.

Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy w Młynarzach, Gminna Biblioteka Publiczna w Młynarzach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, sołectwo Sieluń, dyrekcja, nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Młynarzach.

- A wszystko z inicjatywy przewodniczącego rady Łukasza Suskiego, który włożył w to dużo swojej pracy, czasu i serca - dodała prowadząca. I podziękowała wszystkim sponsorom, a było ich naprawdę wielu.

- Dochód z tego pikniku w całości przeznaczony będzie na leczenie Oli Załęskiej. Ona jest z nami, przywitajmy ją brawami - mówił Adam Rupiński, wójt gminy Młynarze. - Z serca dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali piknik, ale największe podziękowania należą się państwu, dlatego że bez państwa ta impreza charytatywna nie miałaby sensu. To ogromny dar serca z waszej strony - zwrócił się do widzów.

Potem zaczęły się atrakcje - najpierw dla nieco młodszej publiczności (choć chwilami dołączali dorośli - dobrze się przy tym bawili).
Dzieci cieszyły się obecnością Myszki Miki i klaunów z Gminnego Centrum Kultury w Rzewniu, oklaskami przyjęty został występ tancerzy ze Szkoły Tańca PAARO Wingee. Podobnie zresztą jak występ wirtuoza trąbki Waldka Krukowskiego. A sporą dawkę humoru zapewnił kabaret ROZUMISZ.

Pomiędzy kolejnymi punktami programu odbywały się licytacje przeróżnych gadżetów. Mieszkańcy grosza nie skąpili. Voucher na masaż ktoś wylicytował za 165 zł, kosz słodkości za 150, piłka poszła na 200 zł, strażacki T-shirt za stówę... Puszki, do których można było wrzucać datki stały też przy stołach ze smakołykami przygotowanymi przez KGW w Głażewie, Rupinie i Ogonach. Watę cukrową i popcorn zapewnił Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz.

Podczas wydarzenia udało się zebrać 18 030,54 zł - pieniądze zostały przekazane mamie dziewczynki.

To wydarzenie jest dowodem na to, że razem można zdziałać wiele dobrego. Dziękujemy!

- podsumowali organizatorzy.

10 grudnia 2023 w Różanie odbędzie się kolejna impreza, podczas której będą zbierane pieniądze na leczenie Oli Załęskiej.
TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki