MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziewięcioletnia Ola Załęska z Różana cierpi na mukowiscydozę. Zbiera na roczną terapię nowoczesnymi lekami

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Ola ma dziewięć lat. Cierpi na mukowiscydozę, zwłóknienie wielotorbielowate z innymi objawami oraz przewlekłe zapalenie zatok. Zbiera na roczną nierefundowaną terapię lekami przyczynowymi. Do pomocy ruszyli mieszkańcy powiatu makowskiego, w tym strażacy- ochotnicy. Każdy może pomóc.

Zbiórka dla Oli została założona na portalu siepomaga.pl.

Opis zbiórki:

Ola choruje od urodzenia! Nie zna życia bez choroby, która zabiera jej oddech. Od maleńkiego dziecka moja córeczka oddycha jak przez gruby ręcznik. Od dziecka każdy nasz dzień to walka o to, by zaczerpnąć powietrze! Dzisiaj Olunia ma 9 lat – wciąż jest dzieckiem, a ja, mama wiem, jakiego spustoszenia choroba narobiła w jej organizmie. W wyniku wielu powikłań i komplikacji moja córeczka już nigdy nie będzie oddychała pełną piersią, ale może oddychać znacznie lepiej i żyć tak, jak na to zasługuje – bez ciągłego duszenia się!

Mukowiscydoza to straszna choroba, na którą nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa. Urodzone z nią dzieci, skazane są na leczenie do końca życia. Samo życie toczy się pod dyktando zabiegów, terapii i leków, których chory niestety musi przyjmować całe garście! Choroba ta powoduje, że organizm wydziela duże ilości śluzu, który, mówiąc obrazowo, zakleja wszystkie narządy łącznie z płucami, które stopniowo tracą wydolność, aż w końcu jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep.

Jak wygląda życie chorego? Każdy dzień z zegarkiem w ręku – zaczynamy od inhalacji, potem wziewy i drenaż. Następnie wracamy do inhalacji po której Olunia przyjmuje leki. Ten sam plan realizujemy 3 razy w ciągu dnia, codziennie, bez odpoczynku. W chwili, kiedy pojawia się infekcja, działamy jeszcze częściej niż normalnie, praktycznie całe dnie walczymy z chorobą z którą nie można wygrać definitywnie.

Pseudomonas aeruginosa tak nazywa się pałeczka ropy błękitnej, która atakuje chorych na mukowiscydozę, bakteria żeruje na śluzie i znacząco pogarsza stan chorego. Niestety zakażenie nie ominęło Oli. Takie infekcje systematycznie pogarszają stan chorego.

Czy dla chorego na mukowiscydozę jest jakiejś wyjście? Szansa na to, że choroba odpuści – nie istnieje, ale medycyna idzie naprzód. Są już na rynku leki przyczynowe, które skutecznie walczą z mukowiscydozą o standard i wygodę życia chorego! O te leki musimy walczyć, bo nie ma innej drogi – musimy je dla Oli kupić!

Ostatnio choroba dała nam dobrze w kość finansowo i psychicznie. Potrzebujemy pomocy w uzbieraniu środków na leki przyczynowe, które u nas są refundowane dopiero od 12 roku życia, a są one bardzo drogie. Istnieje odpowiednik argentyński tych leków, który jest 5 razy tańszy!

Leki to jedyna szansa Oli na to, by mogła się kiedyś zestarzeć, by jej życie odzyskało swoją jakość, by moja córeczka mogła mieć plany i marzenia jak każda mała dziewczynka. Koszt rocznego leczenia jest bardzo duży, ale to wydatek na miarę życia chorego. Z całego serca proszę Was o ratunek dla mojej córeczki!

Potrzeba ponad 220 tysięcy złotych, aby opłacić roczną terapię. Na chwilę obecną zebrano 14 proc. tej kwoty.

Link do zbiórki:

Ola Załęska- zbiórka charytatywna

Piknik charytatywny dla Oli

Do pomocy ruszyli mieszkańcy powiatu makowskiego, ale też między innymi strażacy z OSP Sieluń, którym udało się zebrać 2600 zł. Zachęcają do wsparcia zbiórki inne jednostki OSP.

Co więcej, 29 października w hali sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rzewniu odbędzie się piknik charytatywny. Organizuje go gmina Rzewnie, OSP z terenu gminy Rzewnie, Zespół Szkolno- Przedszkolny, Gminna Bibliotek, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury i Koła Gospodyń Wiejskich z teren gminy Rzewnie.

W programie między innymi:
godz. 13.00- pokazy sprzętu strażackiego,
godz. 14.00- występ kabaretu Rozumisz (koszt cegiełki wynosi 30 zł- do nabycia w GCK i Gminnej Bibliotece)
kiermasz ciast
kiermasz książek

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na zbiórkę Oli. Szczegóły na plakacie w naszej galerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki