Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GROW, czyli staż niestandardowy w Stora Enso

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Archiwum SE
To może cię zaciekawić, jeśli jesteś absolwentem studiów, znasz angielski i właśnie szukasz pracy

Cały projekt GROW trwa 1,5 roku, po czym kandydat jest zatrudniany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.
- To nie jest taki zwykły staż, gdzie osoba studiująca albo uczeń za darmo uczy się fachu przez kilka tygodni czy miesięcy. To jest program półtoraroczny. Osoba, którą wybieramy w drodze procesu rekrutacji, otrzymuje umowę, wynagrodzenie, dostaje szansę rozwoju w zespole międzynarodowym – informuje Beata Krajewska, dyrektor ds. zarządzania personelem Stora Enso w Ostrołęce. - Staż zakłada, że kandydat ma poznać swoje docelowe miejsce pracy, ale też poznać specyfikę innych oddziałów grupy. Ta osoba wyjeżdża więc za granicę do naszych zakładów, będzie również mieć zajęcia w szwajcarskiej szkole zarządzania.
W 2013 roku była pierwsza edycja GROW. 18-miesięczny program treningowy ukończyło wówczas 22 stażystów, wśród nich Artur Fiktus, który dziś w ostrołęckim zakładzie Stora Enso zarządza trzema liniami produkcyjnymi, na których pracuje 140 osób.
– Podczas programu praktyk dużo się nauczyłem – podkreśla. – Na pewno stałem się bardziej odważny w podejmowaniu decyzji i zacząłem odkrywać swój potencjał – dodaje.

Właśnie ruszyła trzecia edycja GROW.
- W tym roku mamy do obsadzenia kilka stanowisk. Jedno z nich jest dedykowane energetyce. Szukamy inżyniera, który będzie się zajmował analizami dotyczącymi energii. I ta osoba na pewno będzie pracować w Ostrołęce. Do innych oddziałów poszukujemy m.in. osoby do wsparcia działu sprzedaży. Szukamy też inżyniera, który zajmuje się „continous improvement” – czyli ciągłym doskonaleniem. Taka osoba poprawia procesy w różnych obszarach, pomaga uzyskać optymalizację np. procesu produkcji.

Aplikacje do GROW można składać do końca lutego. Proces rekrutacyjny trwa kilka miesięcy.
- Byłoby wspaniale, gdyby kandydat GROW mógł się wykazać: umiejętnością analitycznego myślenia i systematycznością; dyspozycyjnością i gotowością do pracy w innych lokalizacjach i państwach; zamiłowaniem do aktywnego działania i osiągania wyników; umiejętnością pracy w zespole; umiejętnościami komunikacyjnymi i prezentacyjnymi; elastycznością i umiejętnością dostosowania się do zmieniającego się środowiska pracy. Warto spróbować! To jest naprawdę atrakcyjny projekt – zaznacza Beata Krajewska.

Projekt skierowany jest do absolwentów studiów, bez doświadczenia zawodowego, albo z maksymalnie trzyletnim. Warunek konieczny – kandydaci muszą znać język angielski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki