MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęczanka Emilia Brulińska wydała pierwszą książkę. Poetycką. 23.04.2024 spotkanie z młodą pisarką w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Archiwum prywatne E. Brulińskiej
Spotkanie promujące książkę i zarazem debiut poetycki Emilii Brulińskiej - ostrołęczanki, tegorocznej maturzystki - odbędzie się 23 kwietnia 2024 roku.

Emilia Brulińska to ostrołęczanka, uczestniczka Warsztatów Literackich, prowadzonych przez dr. hab. Karola Samsela. W maju zdaje egzaminy maturalne w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. J. Bema w Ostrołęce. Wiersze pisze od ponad 6 lat. To kilkakrotna laureatka Ostrołęckiego Konkursu Poetyckiego pn. „Pierwszy krok w poezję”.

We wtorek 23 kwietnia o godz. 18.00 w Miejjskiej Blbliotece Publicznej w Ostrołęce (I piętro, ul. Głowackiego 42) mozna będzie poznać bliżej Emilię i jej twórczość. Odbędzie się spotkanie promujące książkę poetycką Emilii Brulińskiej pt. Albacaration.

Książkę wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy wsparciu finansowym Miasta Ostrołęki.

Inne kwietniowe spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce:

 • 25 kwietnia (czwartek), godz. 12.30, Filia nr 3; ul. Korczaka 4 - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
  Tematem dyskusji będzie powieść wyróżniona Nagrodą Pulitzera "Światło, którego nie widać" Anthony'ego Doerra.
 • 25 kwietnia (czwartek), godz. 14.00, Filia nr 6; ul. Dywizjonu 303 nr 1 - 9. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
  Tematem dyskusji będą "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" autorstwa Dawida Fostera Wallace - zbiór historii pełnych ironicznego humoru.
 • 25 kwietnia (czwartek), godz. 18.00, MBP, ul. Głowackiego 42 - Spotkanie z Wiesławem Januszem Mikulskim z okazji trzydziestolecia pracy twórczej
  Autor zaprezentuje zbiór poezji "Morze jesiennego słońca". Wiesław Mikulski jest członkiem Związku Literatów Polskich oraz Grupy Literackiej "AKANT" w Łodzi. Związany z literaturą ostrołęczanin pracował jako katecheta i polonista. Jego poetycki debiut miał miejsce 2 sierpnia 1992 roku na łamach "Zielonego Sztandaru". Jego wiersze są publikowane w licznych czasopismach (polskich i zagranicznych).
 • 26.04.2023 r. (piątek), godz. 18.15, MBP, ul. Głowackiego 42 - 88. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
  Tematem dyskusji będzie "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" - powieść fantastyczna Radka Raka z 2019 roku. Według doktora nauk humanistycznych Arkadiusza S. Więcha "Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Powieść pełną rozbuchanego erotyzmu, ironii i humoru, nakarmioną mrokiem ludzkich serc". Zapraszamy do udziału w spotkaniu i dyskusji.
 • 27.04.2024 r. (sobota), godz. 10.00-13.45; MBP, ul. Głowackiego 42 - Warsztaty literackie prowadzone przez dr. hab. Karola Samsela. Adresowane zarówno do doświadczonych, jak i młodych adeptów literatury. Współpraca: SPBiK. Spotkanie w ramach Projektu "Przystanek Literacki Ostrołęka".

  30.04.2024 r. (wtorek), godz. 18.00, MBP, ul. Głowackiego 42 - Spotkanie z cyklu "Karol Samsel i jego gość"
  Bohdan Sławiński oraz prezentacja jego monumentalnej powieści Sigil. Bohdan Sławiński - poeta, autor powieści i kilku opowiadań, redaktor, laureat kilku konkursów poetyckich. Urodził się w Gostyninie w 1977 roku. Autor m.in. powieści: Królowa Tiramisu (2008,finalistka Nagrody Literackiej Nike 2009, przekład na litewski 2011 oraz nominacja do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus). Powieść Sigil ukazała się w 2022 r. nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki