Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminny Wieczór Wigilijny w Małkini Górnej z koncertem Rafała Brzozowskiego, 16.12.2023

Hanna Chromińska
Wideo
od 7 lat
Ze sceny popłynęły świąteczne pieśni w trzech językach, a świąteczny klimat podkreślały ozdoby i stroiki do nabycia na kiermaszu.

16.12.2023 r. władze gminy Małkinia Górna, mieszkańcy gminy i zaproszeni goście spotkali się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej, by wspólnie posłuchać świątecznego koncertu i złożyć sobie życzenia.

Tradycyjnie ważnym elementem Gminnego Wieczoru Wigilijnego jest kiermasz świątecznych ozdób przygotowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. W tym roku na kiermaszu można było nabyć świąteczne ozdoby w różnych rozmiarach i cenach przygotowane przez Radę Rodziców i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Gminny Wieczór Wigilijny rozpoczęły występy Zespołu Ludowego „Małkinianka” z akompaniamentem Mirosława Sienickiego oraz chóru „Cantilena” pod kierownictwem Janusza Spaulenoka i Beaty Rychlik.

Zapowiadając następny zespół Ewa Siwek – dyrektor GOKiS – powiedziała:

- Większość osób, które przy okazji obchodów Święta Niepodległości poznały Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Tłuszcza, może być nieco zaskoczona. Dziś członkowie orkiestry i kapelmistrz Sławomir Łagocki wyglądają nieco inaczej, ale jestem pewna, że ich muzyka będzie tak samo zachwycająca, podobnie jak wokal Marleny Bujniak, Szymona Ornata i Kamila Śledziewskiego.

Młodzieżowa Orkiestra Dętą z Tłuszcza zaprezentowała kolędy i pieśń o tematyce religijnej, a także „White Christmas” Irvinga Berlina i „Feliz navidad” z repertuaru Jose Feliciano.

Przed występem gwiazdy wieczoru wójt Bożena Kordek podsumowała realizowaną przez gminę akcję „Świąteczna paczka”

- Po raz ósmy przygotowaliśmy świąteczne paczki dla dzieci z gminy – bez względu na ich sytuację społeczna i materialną. Liczba paczek w każdym roku zależy od liczby dzieci. Najwięcej dzieci - aż 1476 - obdarowaliśmy w roku 2015. W kolejnych latach liczba paczek ze względu na sytuację demograficzną w gminie malała.

W tym roku paczki otrzymało 1248 najmłodszych mieszkańców gminy. Łącznie w latach 2015-2023 w ramach akcji przygotowaliśmy 12 140 paczek świątecznych. To bardzo dużo słodyczy i bardzo dużo bezcennej dziecięcej radości.

Nie udałoby się jej przynieść bez wsparcia sponsorów. W kolejnych latach akcję wspierały różne firmy, instytucje, organizacje i osoby. Pełne listy sponsorów możecie państwo zobaczyć na ekranie. Jeszcze raz dziękuję tym, którzy wsparli tą szlachetną akcję, a wszystkich mieszkańców gminy zachęcam do udziału w akcji „Świąteczna paczka” i włączania się w działania Centrum Wolontariatu przy Urzędzie Gminy - mówilła.

Gwiazdą Gminnego Wieczoru Wigilijnego w Małkini Górnej był Rafał Brzozowski – piosenkarz i prezenter, gospodarz teleturnieju „Jaka to melodia?” Na scenie towarzyszyli mu: Piotr Matysik (piano), Hubert Sobiech (saksofon) i Filip Sojka (gitara basowa). Bardzo szybko koncert kolęd i pastorałek przekształcił się w zabawę z publicznością. Najwięcej energii wykazywało najmłodsze pokolenie, które szalało pod sceną, a następnie w rytmie kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” tanecznym krokiem okrążyło salę.

Po kilku bisach gwiazda wieczoru wraz z panią wójt złożyła mieszkańcom gminy życzenia świąteczne i noworoczne. Na zakończenie były jeszcze wspólne zdjęcia i autografy na płytach Rafała Brzozowskiego z najpiękniejszymi kolędami i piosenkami świątecznymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki