MKTG SR - pasek na kartach artykułów

V Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii. Dyktando odbyło się w Starej Elektrowni 25.03.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
V Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii zostało objęte honorowym patronatem burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka, Jerzego Bauera. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej.

Dyktando zostało podzielone na trzy kategorie wiekowe. Z samego rana z tekstem zmierzyli się uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych.

Bardzo was proszę o skupienie i żebyście patrzyli w swoje kartki - wtedy wszyscy będą zadowoleni. Życzę wam powodzenia

- powiedziała dyrektor biblioteki Jolanta Andruszkiewicz i przystąpiła do czytania tekstu.

Najmłodsza grupa wiekowa musiała zmierzyć się z wyrazami tj.: żądna, Chwalisława, mżawka, na co dzień, aliaż, co niemiara, rejwach, wrzawa, wojaże, rozwydrzona i zhardziała.

Następnie do dyktanda przystąpili uczniowie szkół średnich. Do udziału w dyktandzie zgłosili się uczniowie z całego powiatu ostrowskiego, m.in. Ostrowi, gminy Ostrów Mazowiecka i gminy Wąsewo. Wieczorem nad tekstem głowili się dorośli.

Łącznie do dyktanda przystąpiło prawie 90 osób.

Dyktando polegało na możliwie bezbłędnym napisaniu przez uczestników przygotowanego przez organizatorów tekstu. Podczas pisania uczestnicy konkursu nie mogli korzystać z żadnych pomocy naukowych ani korzystać z urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, notesów, laptopów itp.). Celem dyktanda była promocja języka ojczystego oraz sprawdzenie znajomości zasad polskiej ortografii i interpunkcji.

W każdej kategorii wiekowej zostanie wyłoniony jeden zwycięzca - osoba, która napisze dyktando bezbłędnie lub popełni najmniejszą liczbę błędów. Jeśli dyktando zostanie napisane bezbłędnie przez kilku uczestników - przewidziana jest dogrywka.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 14 dni na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej i Facebooku, a wręczenie nagród nastąpi podczas spotkania z okazji Dnia Bibliotekarza 8 maja 2024 r.

Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Ortografii Ostrowi Mazowieckiej 2024, puchar i nagrodę. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla zdobywców II i III miejsca w każdej kategorii oraz dla osób wyróżnionych.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki