Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

40 gmin na 40-lecie Tygodnika Ostrołęckiego: Ostrołęka

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Ostrołęka to dobre miejsca do życia. nie tylko dla ostrołęczan! – przekonuje prezydent miasta Łukasz Kulik.

Nasz cykl „40 gmin na 40-lecie Tygodnika Ostrołęckiego” kończymy przedstawieniem gminy szczególnej. Gminy która – trzymając się literalnie ustawy o samorządzie – jest jednocześnie gminą, miastem i powiatem, bo taki statut ma miasto na prawach powiatu Ostrołęka.

Ostrołęka jest dla nas szczególna jednak przede wszystkim, że to tu właśnie działamy od 40 lat i właśnie Ostrołęce i jej mieszkańcom poświęciliśmy największą część z liczonych już przecież w tysiącach publikacji. Chcąc o Ostrołęce napisać krótko ,wypadałoby więc chyba – parafrazując słynne zdanie o koniu – napisać „Ostrołęka jaka jest, każdy widzi”.

Ale, że każdy widzi inaczej, oddajemy głos prezydentowi miasta. Oto jak Ostrołękę widzi – w największym skrócie – Łukasz Kulik.

– Ostrołęka leży w dosyć istotnym dla północnego Mazowsza miejscu. Jesteśmy dla całego regionu bramą na Kurpie i Mazury. Leżymy jednocześnie nad piękną Narwią. Nasz region i samo miasto ma duży potencjał turystyczny i rozwojowy. Ostrołęka stała się w ostatnich latach miastem, w którym coraz więcej osób znajduje swoje miejsce na ziemi. Kiedy zostałem prezydentem, chciałem postawić na długofalowy i stabilny rozwój. I przez wszystkie lata tej kadencji udawało nam się co roku poprawiać wskaźniki rozwojowe. Muszę powiedzieć o inwestycjach w infrastrukturę drogową, ale także innych, w infrastrukturę sportową, w place zabaw, w miejsca, które są wytchnieniem dla mieszkańców po pracy, które dają im możliwość chwili relaksu.

- Myślę, że dwie nasze najciekawsze inwestycje w tej kadencji, to budowa Centrum Aktywności Seniorów i budowa Multicentrum. To pierwsze to miejsce, w którym swoje siedziby mają kluby seniora, miejsce w którym seniorzy się spotykają, spędzają czas. Jeśli zaś chodzi o Multicentrum to przypomnę, że to projekt, który zakończyliśmy po trzech latach. To adaptacja byłego dworca PKP, w którym umieściliśmy centrum edukacyjne, w którym i przedszkolaki i uczniowie szkół będą realizowali swoje pasje przy wykorzystaniu najnowszych technologii. To rozszerzenie oferty edukacyjnej naszego miasta, ale też forma aktywizacji starszych mieszkańców, którzy także będą korzystać z Multicentrum.

- Siła miasta wynika z siły mieszkańców, chęci ich zaangażowania się, dlatego staramy się tworzyć dla nich miejsca, w których mogą się realizować. Myślę choćby o instytucjach kultury. W tym obszarze realizujemy także ważne inwestycje. Już w tej kadencji kupiliśmy nowoczesny projektor i system nagłośnienia do OCK. Druga inwestycja to remont galerii przy placu Bema, w przyszłości mamy plany także związane z Miejską Biblioteką Publiczną. Ostrołęka jest dobrym miejscem do życia. Cała sytuacja z covidem pokazała, że można pracować z każdego miasta. A my mamy, w porównaniu choćby z Warszawą, swoje plusy. Zawiezienie dziecka do szkoły czy przedszkola trwa 10 minut, a nie godzinę. Jesteśmy coraz lepiej skomunikowani ze stolicą, perspektywę budowy trzeciego mostu z obwodnicą. W perspektywie kilku lat dojazd w godzinę, półtorej nie będzie wyzwaniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki