MKTG SR - pasek na kartach artykułów

40 gmin na 40-lecie Tygodnika Ostrołęckiego: Rzekuń

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Centrum gminy Rzekuń śmiało można określić zdrowotnym sercem powiatu ostrołęckiego – mówi wójt Bartosz Podolak. A to za sprawą, jak się pewnie wielu czytelników domyśla, tężni solankowej.

Ta inwestycja została zrealizowana w 2020 roku, jak podkreśla wójt, dzięki bardzo dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Warszawie, ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce i Urzędem Miasta Ostrołęki.

- Udało nam się zrealizować potężną inwestycję, która kosztowała ponad 3,5 miliona złotych i w chwili obecnej to jedyna tego typu tężnia solankowa w promieniu 125 kilometrów. Tężnia została wybudowana w sposób innowacyjny, ponieważ mamy tutaj strefy rekreacji, mamy scenę. Ale i sam proces inhalacji jest bardzo wysoki ponieważ tężnia jest zabudowana z czterech stron. W związku z tym mogę powiedzieć, że to jeden z lepszych obiektów uzdrowiskowych w województwie mazowieckim, wielokrotnie zresztą nagradzany. Jest to miejsce dla wszystkich mieszkańców – mamy tu infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, mamy ściankę-przytulankę, ale też jest to miejsce, gdzie spotykamy się na różnego typu koncertach, akcjach sportowych i innych wydarzeniach. Przyjeżdżają tu również mieszkańcy okolicznych gmin. I bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi wójt.

Półtora kilometra dalej (w stronę Czarnowca) znajduje się inny ciekawy obiekt: pump track, minipump track i skatepark – jedyny w powiecie ostrołęckim obiekt tego typu.
- Młodzież chętnie korzysta z tego obiektu – podkreśla Bartosz Podolak. - Gmina Rzekuń bardzo mocno inwestuje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną - dodaje. - Tylko w tej kadencji udało się wybudować wiele boisk, placów zabaw w największych miejscowościach gminy, dzięki życzliwości Nadleśnictwa Ostrołęka postawiliśmy również tablice edukacyjne, ale przede wszystkim zamieniliśmy się gruntami, dzięki temu będziemy mogli stworzyć strefę sportowo-rekreacyjną w Kamiance. Będzie połączona ścieżką rowerową o długości ponad 4,5 km. Mieszkańcy będą mogli się nią cieszyć już w najbliższym roku.

Nie kryjąc dumy, wójt opowiada także o innych rzekuńskich inwestycjach.
- Żłobek samorządowy w Rzekuniu to duża, ważna i niezwykle potrzebna inwestycja – podkreśla. - Żłobek był wielokrotnie nagradzany, gmina otrzymała choćby pierwsze miejsce w konkursie międzynarodowym. Jest to budynek pasywny, więc ma bardzo szerokie ściany, fotowoltaikę, pompy typu powietrze-powietrze. Jeśli chodzi o ergonomię to jeden z najnowocześniejszych budynków w powiecie ostrołęckim. Oczywiście wybudowany z zapleczem: parkingami, placem zabaw. Inwestycja jak najbardziej potrzebna – wybudowaliśmy żłobek na 75 miejsc, a obecnie mamy 30 osób oczekujących na przyjęcie ich dzieci do żłobka. Mogę zatem powiedzieć, że w najbliższym czasie gmina będzie myślała o rozbudowie - mówi.

Budowa kosztowała ok. 5 mln złotych. Gmina pozyskała 2,2 mln zł z UE, 1,4 mln zł to środki rządowe.

- Gmina Rzekuń bardzo aktywnie inwestuje również w bezpieczeństwo – zaznacza wójt. - Dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym z UE udało nam się skutecznie zmodernizować strażnicę w Rozworach, Zabielu, Borawem, Kamiance. W Rzekuniu w tym roku remiza doczeka się termomodernizacji. Wszystkie remizy zostały wyposażone w fotowoltaikę, pompy typu powietrze-powietrze, mają też zbiorniki z gazem ziemnym. Gmina wzbogaciła się również w nowe wozy bojowe, motorówki, ale również karetkę pogotowia. Gmina to mieszkańcy. Wszystkie inwestycje, które realizujemy, mają na celu ułatwienie życia mieszkańcom.

Ja jestem zaś dumny z tego, że jesteśmy gminą, która najdynamiczniej rozwija się obecnie w powiecie ostrołęckim, najdynamiczniej rośnie nam liczba ludności i wszystkie inwestycje pomagają nam ściągnąć do gminy mieszkańców i dzięki temu gmina się rozwija. Bardzo serdecznie zapraszam do osiedlania się na terenie gminy Rzeku

ń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki