Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zlikwidowano "dziuplę" samochodową w pow. ostrołęckim. Na posesji znajdowały się kradzione samochody

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Policja Mazowiecka, Radom
Na miejscu, policjanci zabezpieczyli mazdę pochodzącą z kradzieży i kolejną mazdę, która była już zdemontowana, a także wiele części samochodowych. Niektóre z pojazdów miały już usunięte numery vin. Większość pojazdów została skradziona poza granicami kraju.

Wartość odzyskanego mienia to 470 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut w tej sprawie.

Policjanci z ciechanowskiej sekcji wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i wydziału kryminalnego ostrołęckiej komendy ustalili, że na terenie powiatu ostrołęckiego znajduje się „dziupla” samochodowa. W minionym tygodniu funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji i potwierdzili, że dochodzi tam do demontażu skradzionych pojazdów.

Jak podaje policja, na posesji oraz w garażach zabezpieczono mazdę CX-5, która pochodziła z kradzieży. Konstrukcja jej ramy pojazdu nosiła ślady ingerencji w pole numerowe vin. Kolejna mazda była już zdekompletowana. Zabezpieczono także wiele części samochodowych, niektóre z nich miały już usunięte numery vin. W czynnościach brali udział także policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP zs. w Radomiu i KMP w Ostrołęce.

Ustalano, że większość pojazdów została skradziona poza granicami kraju. Wartość odzyskanego przez policjantów mienia została oszacowana na 470 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 45-letniego mieszkańca jednej z gmin powiatu ostrołęckiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego paserstwa. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KMP w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki