Święto Policji w powiecie ostrowskim. 17.07.2020. Kto awansował? Kto dostał nagrodę?

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
W miniony piątek odbyło się Święto Policji ostrowskich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. W tym roku z uwagi na występujące zagrożenie w postaci ryzyka zarażenia koronawirusem Święto Policji miało charakter kameralny, bez udziału gości.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez komendanta powiatowego oraz pierwszego zastępcy pod obeliskiem upamiętniającym policjantów pomordowanych przez NKWD w Miednoje i Charkowie.

Uroczysta zbiórka odbyła się w powiatowej hali sportowej. Wręczono tam policjantkom i policjantom rozkazy komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu oraz komendanta powiatowego policji w Ostrowi Mazowieckiej o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe.

Awansowali

Rozkazem Personalnym Komendanta Głównego Policji z 13 lipca na stopień mł. insp mianowany został komendant powiatowy policji w Ostrowi Mazowieckiej Mirosław Olszewski, natomiast na stopień podinsp. p.o pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Ostrowi Mazowieckiej Paweł Antośkiewicz.

Komendant wojewódzki policji mianował Justynę Biedrzycką - komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej na stopień komisarza.

Awanse otrzymali także:

  • na stopień aspiranta sztabowego 5 osób (4 policjantów i 1 policjantka)
  • na stopień starszego aspiranta 4 policjantów
  • na stopień aspiranta 7 osób (2 policjantki i 5 policjantów)
  • na stopień młodszego aspiranta 6 osób (2 policjantki, 4 policjantów)
  • na stopień sierżanta sztabowego 7 osób (6 policjantów, 1 policjantkę)
  • na stopień starszego sierżanta 7 policjantów
  • na stopień sierżanta 9 osób (3 policjantki, 6 policjantów)
  • na stopień starszego posterunkowego 9 osób (8 policjantów, 1 policjantkę)

Podczas uroczystości wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Honorowe NSZZP za długoletni staż związkowy. Natomiast Medalem - Krzyżem Niepodległości klasy II za osobiste zaangażowanie i aktywność na rzecz związku odznaczeni zostali podkom. Paweł Grabowski, a w innym terminie odznaczenie otrzyma kom. Paweł Wróblewski.

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 13 lipca tego roku Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzyma Anna Parys, natomiast Srebrny Medal - naczelnik Wydziału Kryminalnego kom. Paweł Wróblewski.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 czerwca Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant otrzyma naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ewa Dmochowska natomiast brązową - kom. Justyna Biedrzycka. W późniejszym terminie wręczone zostaną Medale XXX-lecia NSZZP m.in komendantowi powiatowemu policji, dyżurnym oraz paniom z korpusu służby cywilnej ostrowskiej komendy.

Komendant powiatowy policji podczas uroczystości podziękował policjantom za codzienną służbę. Skierował również wyrazy wdzięczności policjantkom z uwagi na fakt, że w tym roku przypada 95. rocznica służby kobiet w Policji. Wyraził uznanie dla umiejętnego łączenia służby w policji z wykonywaniem rodzinnych obowiązków. Przekazał również słowa wdzięczności rodzinom funkcjonariuszy/funkcjonariuszek za zrozumienie specyfiki tego trudnego zawodu.

Zobacz inne aktualności z powiatu ostrowskiego

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie