MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Rubinka w Maciejowej Chacie. 13.01.2024 maturzyści Zespołu Szkół nr 1 bawili się na balu w Starym Lubiejewie

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 7 lat
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbył się w Starym Lubiejewie w Maciejowej Chacie, a rozpoczął się od występu uczennicy Leny Pieńkos, która zaśpiewała utwór Maryli Rodowicz "Niech żyje bal".

Zaproszenie na bal przyjęła dyrekcja szkoły: Piotr Siwek i Irena Kalinowska, przewodnicząca rady powiatu w Ostrowi Mazowieckiej - Dorota Subda, sekretarz powiatu - Ewa Suchcicka, a także wychowawcy, grono pedagogiczne i rodzice.

W balu wzięli udział maturzyści z klas: klasy V technikum logistycznego, klasy V technikum informatycznego, klasy V technikum budowlanego i technikum technologii drewna, klasy IV LOA, klasy IV LOB oraz klasy V technikum transportu drogowego).

Drodzy uczniowie, egzamin maturalny to przepustka do dorosłości, która zamyka poprzedni etap waszego życia, etap młodzieńczej beztroski, a rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w waszym życiu. Dziś wy - wychowankowie Zespołu Szkół nr 1 korzystajcie z chwili, którą dał wam los. Bawcie się dobrze, ale i odpowiedzialnie. Bawcie się tak, by wasi wychowawcy, wasi rodzice po zakończonym balu byli z was dumni i mogli powiedzieć, że faktycznie stoicie u progu dorosłości i potraficie bawić się kulturalnie. Życzę wam, aby przez cały dzisiejszy bal panowała wspaniała atmosfera, życzę wam wspaniałej zabawy do samego rana. Życzę wam udanego i dobrze przepracowanego ostatniego etapu przygotowań i jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym. Życzę wam dobrych wyborów w życiu - takich, których konsekwencją będzie spełnienie, szczęście, radość i rozwijanie swoich pasji

- mówił dyrektor szkoły Piotr Siwek.

Na koniec dyrektor podziękował rodzicom i nauczycielom za kształtowanie postaw i pomoc w zdobywaniu wiedzy przez uczniów. Podziękował również rodzicom, dzięki którym młodzież może bawić się na balu. Podziękował też koordynatorce całego wydarzenia, Annie Todorczuk i wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie studniówki.

Następnie życzenia maturzystom złożyła Dorota Subda. Przewodnicząca rady powiatu życzyła maturzystom, aby nigdy nie zabrakło w ich życiu marzeń i pasji. Sekretarz powiatu odczytała list skierowany przez starostę ostrowskiego Zbigniewa Chrupka do uczniów Rubinka i złożyła wszystkim życzenia w imieniu rady rodziców.

Zanim oficjalnie rozpoczął się bal, maturzyści podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom: za opiekę i troskę. Podziękowali słowami, kwiatami i tańcem - walcem, którego nauczyli się pod okiem nauczycielki Marty Kotlengi.

Moi drodzy, dzisiaj jest wasz dzień, który za chwilę będziecie świętować, ale nigdy nie zapominajcie o tych, którzy byli z wami, są i zawsze wspierają. (...) Szanowna dyrekcjo, pedagodzy, wychowawcy i nauczyciele: to dzięki wam kształtują się serca, umysły i charaktery. To wy zawsze byliście i jesteście. Mimo że nie zawsze jest łatwo. Przekazujecie wiedzę, ale przede wszystkim uczycie, jak być prawdziwym człowiekiem. Dając od siebie nie tylko pracę, ale i serce, przekazujecie naszym dzieciom wiarę, że warto działać z pasją. Nie ma wątpliwości, że jesteście właściwymi ludźmi na właściwym miejscu

- podziękowała w imieniu rodziców Anna Todorczuk.

Anna Todorczuk podziękowała też rodzicom za przygotowanie balu i złożyła życzenia wszystkim maturzystom.

Po pięknym polonezie w wykonaniu młodzieży (na czele z Piotrem Siwkiem i Ireną Kalinowską), przyszedł czas na zabawę. A o to, aby była to dobra zabawa i dobra muzyka zadbali Maciej Rozmus i Kacper Włodarczyk.

A tak wyglądały wszystkie studniówki 2024 w powiecie ostrowskim:

Studniówka Ekonomika. Maturzyści Zespołu Szkół nr 2 w Ostrow...

Studniówka Rubinka w Maciejowej Chacie. 13.01.2024 maturzyśc...

Studniówka Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini G...

Studniówka ZS CKR w Starym Lubiejewie. Maturzyści bawili się...

Studniówka Kopernika. Maturzyści LO w Ostrowi Mazowieckiej b...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki