MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stanisław Kubeł zgodził się na propozycję Pawła Niewiadomskiego i został wiceprezydentem Ostrołęki

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Stanisław Kubeł złożył mandat radnego powiatu ostrołęckiego, gdyż- jak poinformował na ostatniej sesji rady w czwartek 13.06.2024- przyjął propozycję prezydenta Pawła Niewiadomskiego i został wiceprezydentem Ostrołęki.

Przypomnijmy, Stanisław Kubeł był wieloletnim starostą ostrołęckim, jednak po ostatnich wyborach samorządowych nie został wybrany na kolejną kadencję. Próbował swoich sił w wyborach do Europarlamentu - również bez powodzenia. Teraz będzie miał okazję sprawdzić się jako wiceprezydent Ostrołęki, o czym poinformował na sesji rady powiatu 13.06.2024.

W związku ze złożeniem mi propozycji w poniedziałek (10.06.2024) przez pana prezydenta Pawła Niewiadomskiego w związku z pełnieniem funkcji prezydenta miasta, chcę poinformować, że przyjąłem tę funkcję. W związku z tym, że zachodzi kolizja prawna w związku z pełnieniem mandatu radnego i funkcją wiceprezydenta Ostrołęki, złożyłem u komisarza wyborczego rezygnację z funkcji radnego z dniem jutrzejszym (14.06.2024). Na moje miejsce przyjdzie Marek Prusaczyk. On będzie reprezentował gminę Kadzidło w radzie powiatu. Chciałem podziękować za te 25 lat współpracy, nie tylko tej radzie, ale i poprzednim. Miałem okazję współpracować z radnymi różnych kadencji. Zaczęliśmy budować powiat od zera. Mieliśmy budżet 15 mln zł. Naszym zadaniem była budowa szkół, obiektów sportowych, placówek opieki społecznej, infrastruktury drogowej, a przede wszystkim budowa strategii rozwoju oparta na przetwórstwie rolno- spożywczym. Osiągnęliśmy duże sukcesy. Dzięki temu jesteśmy powiatem przemysłowo- rolniczym. Powstało 15 tysięcy miejsc pracy w powiecie. Powiat wygląda inaczej. Czujemy, że jest to obszar, który rozwinął się gospodarczo

- podsumował Stanisław Kubeł.

Poinformował także czym będzie się zajmował w mieście oraz jakie są plany związane z budową mostu.

Teraz przechodzę do miasta i będę tam realizować podobny zakres obowiązków. Będę zajmował się planowaniem, inwestycjami. Najważniejszy jest rozwój gospodarczy. To trudny obszar i będziemy mieli pewne zadania wspólne. Będą to rzeczy, które będą nas łączyły. Podejmuję się trudnego wyzwania mostowego, bo w powiecie zostało tylko dokończenie obiektu mostowego i ciągu drogowego, natomiast w mieście trzeba zorganizować 150 czy 200 mln złotych, żeby móc rozpocząć procedurę przetargową. Dla prezydenta jest to wyzwanie, ja takie wyzwania lubię i nie ukrywam, że mamy plany, aby procedurę przetargową przeprowadzić jeszcze w tym roku, a most żeby powstał w ciągu dwóch lat. Rozładowanie korków to jest coś, co usprawni życie gospodarcze, ale także życie zwykłego mieszkańca.

- zapowiada Stanisław Kubeł. Przyznaje też, że będzie traktować miasto jako numer jeden, a powiat będzie dla niego na drugim miejscu, chociaż rezygnuje z mandatu nie dlatego że chce, ale dlatego że musi, bo tak stanowi prawo.

Wspomina też o innych wyzwaniach w mieście.

Wśród swoich priorytetów mam również takie jak: poprawa stanu dróg na terenie miasta, zagospodarowanie terenów nadnarwiańskich. Dolina Narwi ma ogromne atuty i chciałbym, żeby była otwarta dla mieszkańców, dla pieszych. Będą pola, gdzie będziemy rywalizować jak oświata. Uczniów jest coraz mniej. Na pewno będziemy współpracować na przykład w tematach dotyczących rynku pracy czy bibliotek. Jestem otwarty na rozmowę i współpracę

- zapewnił Stanisław Kubeł i życzył wszystkim radnym powodzenia w realizowaniu zamierzonych celów. W zamian otrzymał kwiaty oraz gratulacje od radnych i pracowników starostwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki