Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie opłatkowe dla KGW z powiatu makowskiego. Wystąpili podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim 14.12.2022

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Fot. FB Powiat Makowski
Podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego dla kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu makowskiego starosta makowski Starosta Zbigniew Deptuła podziękował KGW za współpracę przez cały rok.

Na spotkaniu nie zabrakło świątecznej atmosfery i życzeń. Ksiądz Stanisław Dziekan, proboszcz parafii św. Józefa pobłogosławił opłatek, a następnie wszyscy zaśpiewali wspólnie kolędę. Spotkanie uświetnił występ podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim, który wprowadził wszystkich w cudowną świąteczną atmosferę.

Jak informuje powiat makowski, powiat wspólnie z kołami gospodyń wiejskich realizował zadanie pn. Warsztaty fotografii kulinarnej dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu makowskiego. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Warsztaty fotograficzne odbyły się w poszczególnych kołach, które zgłosiły się do projektu. Razem w warsztatach fotograficznych uczestniczyły 24 koła z terenu powiatu makowskiego. Podczas zajęć wykonano zdjęcia przygotowanych wcześniej przez panie potraw regionalnych i potraw, z których słyną poszczególne koła.

Uczestnicy warsztatów brali czynny udział w powstawaniu profesjonalnej sesji fotograficznej oraz zdobywali wiedzę z zakresu stylizacji i kompozycji potraw. Na zakończenie zajęć poszczególne KGW uwieczniły się na grupowych zdjęciach.

Fotografie wykonane podczas warsztatów zostaną wykorzystane do promocji potraw tradycyjnych, regionalnych w publikacji książkowej, której wydanie planowane jest na przyszły rok. Starosta podziękował również za udział w dożynkach i innych wspólnych projektach oraz życzył wszystkim dalszej, owocnej współpracy.

W spotkaniu opłatkowym wzięli udział m.in. starosta, przedstawiciele KGW, radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak, proboszcz parafii św. Józefa Stanisław Dziekan, przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Włoczkowska oraz radni powiatowi: Stanisław Strzelecki i Sławomir Rutkowski, wicestarosta Dariusz Wierzbicki, skarbnik powiatu Irena Grabowska oraz prezes MSM S.A. Monika Białobrzewska.

Zobacz także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki