MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkania wielkanocne w powiecie makowskim: konkurs, warsztaty i wykład

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
25 i 26 marca władze powiatu makowskiego zorganizowały dwa spotkania wielkanocne. Odbyły się warsztaty wycinanek przeprowadzone przez przedstawicieli Związku Kurpiów oraz konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu makowskiego na najładniejszy stroik wielkanocny.

W poniedziałek 25.03.2024 odbyły się warsztaty wycinanek przeprowadzone przez przedstawicieli Związku Kurpiów oraz konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu makowskiego na najładniejszy stroik wielkanocny.

W konkursie I miejsce zajęło KGW Glinki Rafały, II miejsce KGW Ogony, III miejsce KGW Karolewo.

We wtorek 26.03.2024 Anna Smolińska- kierownik Działu Etnografii Muzeum-Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie przygotowała wykład połączony z prelekcją multimedialną dotycząca tradycji wielkanocnych.

Podczas obu spotkań uczniowie Zespołu Szkół w Makowie Mazowieckim wraz z panią Agnieszką Kacprzycką prezentowała przepiękne palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie przez uczniów.

Spotkania były okazją do wymiany doświadczeń i informacji na temat regionalnych produktów tradycyjnych, a także promowania tych produktów i ich twórców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki