cb
Nigeryjczyk Sudy
Nigeryjczyk Sudy C. Brzuzy
Defensywny pomocnik Mariusz Sobolewski i nigeryjski stoper Sudy wzmocnią skład War-Polu Narwi. W pierwszej drużynie dobrze spisują się też Wojciech Skorupka i Michał Krupka z rezerw.

Ostrołęka, 16 i 19.02. Dopiero w ostatnich minutach meczu, Narew zapewniła sobie zwycięstwo w meczu kontrolnym nad dobrze dysponowaną Koroną HiD Ostrołęka. W sobotę, na pokrytym śniegiem bocznym boisku przy ul. Witosa ekipie Krzysztofa Etmanowicza przyszło grać z o wiele słabszym rywalem. I bramki sypały się jak z rękawa. Przed przerwą cztery strzelił, a przy jednej asystował, Arkadiusz Pyskło. Po zmianie stron, trzykrotnie bramkarza Hetmana Białystok pokonał Michał Krupka. Nigeryjczyk Sudy nie miał zbyt wiele pracy, również za sprawą dobrze wypełniającego obowiązki defensywnego pomocnika Marcina Sobolewskiego.
W obydwu spotkaniach świetnie zaprezentował się pomocnik Wojciech Skorupka występujący wcześniej w rezerwach i w zespole juniorów Narwi.
W drugiej połowie meczu z Hetmanem w ataku gospodarzy pokazał się Moses Molongo, mający na swoim koncie występy w Zagłębiu Lubin (i trzynaście goli w ekstraklasie), a obecnie grający w czeskiej Opavie.
- Molongo nie zagra wiosną w Ostrołęce, gdyż do gry potwierdzony został już Sudy - wyjaśnił Krzysztof Etmanowicz. - To już drugi piłkarz spoza Unii Europejskiej w naszej drużynie i zgodnie z przepisami kolejnego nie możemy zgłosić. Molongo zagrał, bo chcieliśmy zobaczyć go w akcji. Może w przyszłości trafi do War-Polu Narwi. Jestem zadowolony z postawy zespołu w meczach sparingowych. W jakim ustawieniu będziemy grali? Wiosną będziemy grać bardzo różnie, ale podstawowym naszym ustawieniem będą systemy 3-6-1 i 3-5-2. Do gry czwórką obrońców w linii jeszcze nie dorośliśmy.

(fot. C. Brzuzy)

War-Pol Narew Ostrołęka - Korona HiD Ostrołęka 3:2 (2:2). Bramki: Kamiński 83., Pyskło 85., Grzeszczyk 93. - Samsel 63., Napiórkowski 71. Sędziował: Waldemar Marczak.
Narew: Łyziński - Malanowski, Sobolewski, Zysk - Słowik, Truszkowski, T. Sadłowski, Ngody, Strzeżysz, Skorupka - Wyrębek (po przerwie zagrali: Stepczyński - Kamiński, Pyskło, Rudziński, Grzeszczyk)
Korona HiD: Myśliwiec - Świętochowski, Samsel, Sierota - Nadrowski, Peczyński, Różański, Rychlik, Napiórkowski - Roman, Dmochowski (po przerwie zagrali: Gawrych, Dobkowski).
War-Pol Narew Ostrołęka - Hetman Białystok 8:0 (5:0). Bramki: Pyskło 8., 11., 29. i 42., Kamiński 43., Krupka 47., 55. i 68.
Narew: Łyziński - Ciak, Sudy, Malanowski - Dąbrowski, Sobolewski, Ngody, Strzeżysz, Skorupka - Pyskło, Kamiński (po przerwie zagrali: Stepczyński - Zysk, Krupka, Wyrębek, Grzeszczyk, Rudziński, Słowik, Kamionowski, Truszkowski oraz Moses Molongo).
Korona HiD na turnieju w Sokółce. Półfinał: Sokół Sokółka - Korona HiD Ostrołęka 0:0 (k. 7:8). Finał: Tur Bielsk Podlaski - Korona HiD Ostrołęka 0:0 (k. 7:6).
Inne sparingi: NTP Wyszków - Mazur Radzymin 3:1 (2:0), Huragan Lipniki - Kurpik Kadzidło 6:3, Olimpia Zambrów - Nadnarwianka Pułtusk 3:3, Tęcza JBB Łyse - Orzeł Kolno 0:2, MKS Przasnysz - MKS Ciechanów 1:1 (bramka: Paweł Olszewski 70.).