Korona Ostrołęka nie dała szans Dolcanowi [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Piłkarze Korony Ostrołęka po raz szósty w tym sezonie schodzili z boiska w glorii zwycięzców. Podopieczni Marcina Truszkowskiego na własnym stadionie pokonali niedawnego pierwszoligowca Dolcan Ząbki 2:0.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 32. minuty, na listę strzelców wpisał się Kacper Kardaś - nowy nabytek Korony, wcześniej znany z występów m.in. w Tęczy Łyse i Narwi Ostrołęka. W 41. minucie było już 2:0, a tym razem bramkarza Dolcanu pokonał Kamil Jastrzębski. W drugiej połowie więcej bramek nie obejrzeliśmy. Korona wygrała z niedawnym pierwszoligowcem 2:0 i awansowała w tabeli IV ligi, w chwili obecnej zajmuje w niej czwarte miejsce.

Ekipa Korony za tydzień zagra na wyjeździe z MKS Ciechanów, a do końca rundy jesiennej pozostały już tylko trzy kolejki. Najbliższe wyniki będą decydujące, jeżeli chodzi o pozycję wyjściową przed rundą wiosenną.

- Na pewno było to trudne spotkanie, kolejne już w tej lidze. Zbieramy te punkty, cały czas punktujemy. Bardzo chcieliśmy wygrać z Dolcanem, bardzo nam zależało. W pierwszej połowie utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, Dolcan był wycofany i o bramkach zadecydowały stałe fragmenty gry. Szkoda trochę tych sytuacji w drugiej połowie, bo wynik mógł być jeszcze wyższy - podsumował ten mecz trener Marcin Truszkowski.

Korona Ostrołęka - Dolcan Ząbki 2:0 (2:0)
Bramki: 32. Kardaś, 41. K. Jastrzębski

Korona: Łyziński - D. Jastrzębski, Kardaś, Dzbeński, Borkowski, Strzeżysz, Drężewski (81' Gąska), Olesiński (67' Staszczuk), K. Jastrzębski (84' Laska), Kowalkowski (46' Dzwonkowski), Kraska (90' Kowalczyk).