Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie zakończona. Szkoła ma nowoczesną salę gimnastyczną

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Po ok. 13 miesiącach prac budowlanych dobiegła końca przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie. Szkoła zyskała przede wszystkim salę gimnastyczną i 4 nowe sale dydaktyczne. Inwestycja kosztowała 8 mln 300 tys. zł.

Najpierw goście zostali poproszeni o zebranie się na zewnątrz. Tam, przed szkołą, przecięto symboliczną wstęgę i tym samym uroczyście otwarto nową, rozbudowaną szkołę. Następnie wszyscy zebrali się w nowej sali gimnastycznej.

Uroczystość na sali rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego przez uczniów oraz powitania licznie przybyłych gości przez dyrektor szkoły Małgorzatę Radomską. Następnie odbyło się symboliczne zapalenie znicza olimpijskiego - płomienia, który jest uznawany za oznakę czystości, mądrości, prawdy i wiedzy. Warto dodać, że na elewacji szkoły także umieszczono pięć splecionych ze sobą kół olimpijskich, a uczniowie przygotowali krótki występ - również nawiązujący do igrzysk.

Po tej ceremonii do gości zwrócił się wójt gminy.

18 października bierzemy udział w ważnym wydarzeniu. Wydarzeniu, które spełnia marzenia szkoły. Warto marzyć, ale trzeba i działać. Społeczność szkolna marzyła, starała się od lat, aby pracować, funkcjonować w lepszych warunkach. Aby mieć wreszcie wymarzoną salę gimnastyczną. A samorząd gminy Ostrów Mazowiecka działał i efekty możemy zobaczyć dzisiaj

- mówił Waldemar Brzostek.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Lubiejewie to w tej chwili duży obiekt z salą gimnastyczną o powierzchni 420 m2. Ponadto wybudowano cztery nowe sale lekcyjne o łącznej powierzchni 180 m2, szatnię, łazienki, pomieszczenia gospodarcze i socjalne, a także przeprowadzono remont obecnego budynku szkoły. Stara i nowa część szkoły stanowią spójną całość. Jeśli ktoś nie wie, jak budynek wyglądał wcześniej, nie zorientuje się czy przebywa w starej czy w nowej części.

Nowy obiekt został poświęcony przez ks. Jana Okułę.

Przebudowa trwała 13 miesięcy i kosztowała ok. 8 mln 300 tys. zł. 70% tej kwoty to środki pozyskane z zewnątrz. Pieniądze pochodzą z Samorządu Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środków własnych gminy.

To już szósta szkoła w gminie, która przeszła kapitalny remont i ma salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Po remoncie są szkoły: w Jasienicy, Nagoszewie, Dybkach, Ugniewie, Komorowie i teraz w Starym Lubiejewie.

Wójt podziękował wszystkim instytucjom zaangażowanym w proces pozyskiwania środków oraz proces budowy.

Panie wójcie wybudowana razem baza sportowo-dydaktyczna na pewno stworzy dobry klimat, w którym zwycięstwo lub porażka nie będą najważniejszą sprawą. Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważny w wychowaniu młodego człowieka. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek stanowią cnoty dobrego sportowca, a zarazem wartościowego człowieka. Od teraz zacznie się lepsza przyszłość dla naszej szkoły: dla uczniów, którzy będą mogli rozwijać się w wymarzonych warunkach - nie na marę XX wieku, kiedy to jeszcze marzyliśmy o nowej sali, ale na miarę XXI wieku

- mówiła dyrektor Małgorzata Radomska.

W dalszej części uroczystości dyrektor wręczyła symboliczne statuetki wraz z podziękowaniami wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji oraz wspierają rozwój szkoły. Podziękowania otrzymali także dyrektorzy szkół, którzy gościnnie pozwalali korzystać uczniom PSP w Starym Lubiejewie ze swoich sal gimnastycznych, m.in. dyrektor ZS CKR w Starym Lubiejewie i dyrektor ZSS w Starym Lubiejewie.

Radość z nowej sali gimnastycznej wyrazili także przedstawiciele rady rodziców i inni zaproszeni goście. Uroczystość uświetniły występy uczniów szkoły.

W tym dniu odbyło się inne ważne wydarzenie:

Wśród gości byli m.in. przedstawiciele urzędu gminy na czele z wójtem gminy Ostrów Mazowiecka Waldemarem Brzostkiem, sekretarz powiatu Ewa Suchcicka, Michał Giers - dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Krzysztof Winiarski - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz ks. dziekan Jan Okuła - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele urzędów miast i gmin powiatu ostrowskiego, dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół z terenu gminy oraz radni, rodzice, uczniowie i absolwenci szkoły. Spotkanie nie mogłoby się również odbyć bez obecności osób, które pracowały przy inwestycji i odpowiadały za wykonawstwo, projekt, czy też nadzór budowalny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki