MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przasnysz. Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani i aresztowani

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Fot. Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press
Przasnysz. Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Sebastianowi K. (26l.) oraz Przemysławowi G. (30l.), podejrzanym o przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża i kradzieży dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby oraz przeciwko Joannie Alicji K. (26l.), podejrzanej o pomoc w popełnieniu tych przestępstw.

W toku śledztwa ustalono, że 16 stycznia 2020 podejrzana Joanna Alicja K. udała się do mieszkania pokrzywdzonej, która sporadycznie handlowała złotem. Powiedziała, że zamierza kupić u niej kolczyki i inne wyroby ze złota. Joanna Alicja K. upewniwszy się, iż w mieszkaniu pokrzywdzonej znajdują się wyroby ze złota, przekazała informację mężowi Sebastianowi K. i Przemysławowi G.

Przasnysz. Skrępowali ją i okradli

Następnego dnia w godzinach rannych zamaskowani mężczyźni udali się do mieszkania pokrzywdzonej w Przasnyszu i przy użyciu przemocy wobec kobiety, zakneblowali jej usta za pomocą bandaża ze znajdującym się w środku twardym przedmiotem, linką plecioną skrępowali jej ręce i nogi. Następnie przyłożyli pokrzywdzonej nóż do gardła i grożąc pozbawieniem życia, zażądali pieniędzy.

Splądrowali mieszkanie kobiety i zabrali złotą biżuterię o wartości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, pieniądze w kwocie 70 zł oraz dowód osobisty pokrzywdzonej. Po dokonaniu tego brutalnego napadu uciekli. Zostawili w mieszkaniu skrępowaną ofiarę.

Po całym zajściu trafiła do szpitala

Kobieta po oswobodzeniu się z krępujących ją więzów, zawiadomiła o zdarzeniu policję. Pokrzywdzona doznała zawału serca z uszkodzeniem mięśnia sercowego i jest cały czas hospitalizowana.

18 stycznia 2020 wszyscy sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani. Przemysławowi G. i Sebastianowi K. przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i kradzieży dokumentu tożsamości, natomiast Joannie Alicji K. zarzucono udzielenie pomocy sprawcom rozboju.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, Sąd Rejonowy w Przasnyszu zastosował wobec podejrzanych Sebastiana K. i Przemysława G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wszystkim podejrzanym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki