MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mężczyzna otrzymał nakaz opuszczenia domu. Jest podejrzany o znęcanie się nad żoną. Do zdarzenia doszło 3.01.2024

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. 123rf
Makowscy policjanci wydali nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu i zakaz zbliżania się dla 40-letniego mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad żoną.

2 stycznia makowscy policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie pow. makowskiego. Na miejscu ustalili, że pomiędzy małżeństwem od dłuższego czasu dochodzi do nieporozumień.

W rodzinie była prowadzona procedura „Niebieskiej Karty”. Jednak w ostatnim czasie doszło do zaognienia się sytuacji w rodzinie. Dlatego też, policjanci wdrożyli procedurę natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej

- podaje podkom. Monika Winnik z KPP w Makowie Mazowieckim.

Jak informuje policja, uprawnienia te daje mundurowym tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki niej policjanci mają możliwość szybkiego odseparowania sprawcy przemocy od pokrzywdzonych.

Zgodnie z przepisami policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania. Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki