MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szopka bożonarodzeniowa w Różanie została zniszczona. Wandale poszukiwani! Została wyznaczona nagroda za wskazanie sprawców!

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy
Co roku przy kościele pw. Św. Anny w Różanie powstaje bożonarodzeniowa szopka. W tym roku jednak komuś musiała bardzo przeszkadzać, gdyż została zniszczona. Ktoś brutalnie połamał figurkę Maryi, Józefa oraz anioła. Sprawcy są poszukiwani. Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy wyznaczyła nagrodę pieniężną za pomoc w ujawnieniu sprawców!

Szopka bożonarodzeniowa co roku udostępniana jest dzięki życzliwości Bronisława Krawczyka, prezesa firmy Narew Styl. Stawiana jest przy kościele pw. Św. Anny. Mieszkańcy mogą się przy niej pomodlić, usiąść na ławeczce i oddać się rozmyślaniom.

Tak było co roku. Tym razem jednak ktoś postanowił zniszczyć przygotowaną szopkę. Do zdarzenia doszło 27 grudnia. Połamana została figurka Maryi, Józefa i anioła. O zdarzeniu poinformowali inicjatorzy szopki, Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy. W mediach społecznościowych zawrzało. Mieszkańcy komentują zdarzenie: "komu to przeszkadzało?", "brak słów", "przykre".

Czyn potępił burmistrz Różana Piotr Świderski i zaapelował o pomoc w poszukiwaniu sprawców.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Nie można tolerować bandyterki!

- napisał w mediach społecznościowych.

Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy poinformowało, że o dewastacji szopki powiadomiona została Policja. Prowadzone są intensywne czynności prowadzące do ustalenia sprawcy.

Co więcej, stowarzyszenie wyznaczyło nagrodę w wysokości 1 000 złotych dla osoby, która wskaże sprawcę lub znacząco pomoże w jego ustaleniu.

Przeciwstawmy się złu. Różan zawsze był bezpieczny i przyjazny. Dziękujemy za tak duży odzew społeczny. Wszystkich nas jednakowo poruszył ten akt wandalizmu. Szopka zostanie naprawiona. I biada temu, kto ośmieli się raz jeszcze podnieść na nią rękę. Tym razem nie będziemy polegać na ludzkiej przyzwoitości. Monitoring powinien skutecznie odstraszyć chuliganów

- napisało na swoim profilu Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki